9. června 2017
 | 
Nespočet turistických tras nabízí mnoho možností na putování napříč Tyrolskem. Udržované a dobře označené cesty vedou přes mírná údolí až do vysokohorských oblastí.

Orlí stezka

Veškeré krásy Tyrolska ukazuje velmi známá Orlí stezka klikatící se přes celé Tyrolsko. Rozdělena je do 24 etap různých úrovní, které dohromady překonávají 24 tisíc výškových metrů. Trasa vede většinou po hřebenech tyrolských Alp, několikrát ale také zavítá do malebných údolí.

Více informací najdete zde

 

Lechweg & další dálkové trasy

Nádhernou přírodou vede turistická trasa Lechweg na západě Tyrolska. Během 125 kilometrů poznáte veškeré zákoutí divoké řeky Lech. Zajímavostí je nejdelší visutý most na světě ve městě Reutte. Kromě stezky Lechweg vedou skrze Tyrolsko ještě další 3 dálkové trasy.


Více informací najdete zde

 

Putování za východem slunce

Chcete zažít ojedinělý zážitek? Přivstaňte si a vydejte se na některý z tyrolských vrcholů na východ slunce. Po výstupu pěšky nebo lanovkou si můžete vychutnat nezapomenutelný 360° výhled na ostatní horské vrcholy zalité svitem ranního sluníčka.

Více informací najdete zde

 

Lehké putování

Ne vždycky se člověku chce šlapat stovky výškových metrů. Naštěstí jsou v Tyrolsku i lehké trasy, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Ty si na nich navíc užijí i mnoho zábavy.

Více informací najdete zde

 

Horské chaty a salaše

Nejbližší propojení s přírodou a tyrolskou kulturou přináší ubytování na některé z horských chat. Během pobytu zde navíc můžete ochutnat lokální kulinářské speciality.

Více informací najdete zde

 

Hřiště pro děti v tyrolských horách

Lezecký park, bobová dráha, park se zkamenělinami nebo naučná stezka zaměřená na dřeviny. Tyrolské dětské parky spojují zábavu se vzděláním.

Více informací najdete zde

 

Více informací najdete na tyrolsko.cz, oficiálním průvodci Tyrolskem.