9. května 2017
 | 
S naším ranním rituálem bude radost vstávat i za každého počasí.

 

6.30 Čas vyskočit z postele
I když se vám zpod peřiny vůbec nechce, snažte se každé ráno vstávat s radostí. A hlavně zkuste vstávat každý den ve stejnou dobu! Je to nejjednodušší způsob, jak vyladit své vnitřní hodiny a celý den se dobře cítit. Vstávání si zpříjemněte světlem – využijte světelné budíky, které simulují přirozené světlo. Jejich rozsvícení načasujte ještě před probuzením. Světlo po ránu probouzí optimistickou náladu. Pak přidejte krátké protažení a těšte se na vše, co nový den přinese.

6:45 Ranní sprcha
Pak si dopřejte osvěžení obličeje proudem studené vody nebo rovnou běžte pod sprchu. Ranní sprcha zakončená studenou vodou vás dokonale nastartuje. Navíc zlepšuje krevní oběh, prokrvuje pokožku a podporuje vaši imunitu. Během noci pleť regeneruje, ale také funguje její samočisticí proces, kdy se vylučuje pot a maz. Pleť proto ráno osvěžte a vyčistěte pleťovou vodou nebo tonikem. Umožníte pečujícím a výživným složkám krémů pronikat hluboko do pleti a působit co nejdéle. Pleti ráno dopřejte energetickou bombu v podobě krému s koenzymem Q10.

7.00 Snídejte
Snídaně je pro dostatek energie během dne důležitá. Nastartuje váš metabolismus a slouží především k doplnění energie po hodinách spánku. Odborníci navíc zjistili, že kdo snídá, jí během dne méně, netrpí pocity hladu a lépe hubne. K snídani je vynikající také ovoce – grapefruit, kiwi, pomeranč, jahody, černý rybíz apod. Obsahují vitamin C a také polyfenoly, speciální aktivní látky, které stimulují krevní mikrocirkulaci, a tak rozjasňují pleť.