2. září 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com
Od září minulého roku působí v Bratislavě pobočka prestižní vysoké školy módy MOD’SPE Paris CE, která je jediná tohoto druhu v regionu střední Evropy.

Studenti tříletého bakalářského oboru produktový manažer pro módní průmysl se učí, jak funguje móda v byznys prostředí. MOD’SPE navíc nabízí i širokou škálu mimo semestrálních aktivit, přes prázdninové letní tábory pr děti až po kapsulové programy pro ženy, které si chtějí doplnit vzdělání v módním oboru.

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY O PRÁZDNINÁCH 2017

Právě teď je pro zájemce o studium na MOD‘SPE nejvhodnější doba pro čerpání informací. Přijímací pohovory v angličtině lze absolvovat během letních prázdnin 2017. „Kdo se přidá k MOD ́SPE Paris Central Europe, stává se nejen součástí ParisFashion Business School, ale celé sítě složené z několika stovek podniků a bývalých absolventů, kteří jsou připraveni spolupracovat a pomáhat v průběhů celé nadcházející kariéry,“ zdůrazňuje Daniel WERTEL, ředitel MOD ́SPE Paris a předseda Francouzské federace dámské konfekce.

 

ODBORNÍCI Z PŘEDNÍCH SVĚTOVÝCH MÓDNÍCH DOMŮ JAKO LEKTOŘI

Lektoři na MOD’SPE Paris CE jsou odborníci z předních světových domů, mezi všemi jmenujme například Antonellu de Fazio, která působí jako designérka a spolupracuje se značkami jako Levi’s, Jacadi a La Halle. Dále pak Laur Meyrieux, která pracuje jako kreativní ředitelka a designérka pro módní značku Hermès nebo Vanessa Bruno. Zajímavý projekt má pod záštitou další lektorka z MOD’SPE Paris CE, a to Kamila Boudová, která propaguje střízlivý a ohleduplný přístup k módě, tzv. slow fashion neboli udržitelná móda. „Podle mě je udržitelná móda
ta, která je vyrobena s respektem k planetě, lidem i k firmě. Jde o to, aby byla vyrobena za férových podmínek, kdy jsou lidé za danou práci adekvátně ohodnoceni. Důležité je také to, aby byla vyrobena buď z organických materiálů, které se dají kompostovat, nebo ze syntetických materiálů, které se dají dál recyklovat,“ říká slow fashion odbornice Kamila Boudová.

Více informací naleznete na webových či facebokových stránkách univerzity.