29. června 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com, ShopAlike
Na které hudební evropské festivaly se vyplatí jet?

Sezóna letních festivalů je tady! Mnozí netrpělivě čekají, kdy se otevřou brány jejich oblíbeného festivalu a oni budou opět mít možnost naplno si užít svou oblíbenou hudbu a vychutnat festivalovou atmosféru.

Díky festivalům máte možnost vidět interprety, na které byste se v našich končinách dostali jen stěží. Důvodem jsou častokrát vysoké ceny vstupného, které si mnoho mladých lidí nemůže dovolit. Napadlo vás někdy na kolik vyjde vystoupení jedné hvězdy třeba na festáku Rock for People? Online obchodní portál ShopAlike pro Vás připravil přehled 22 evropských hudebních festivalů, kde uvidíte, který z nich nabízí nejvíce muziky za nejméně peněz!

Cena za interpreta

Seznam nejpopulárnějších evropských festivalů byl sestaven podle počtu návštěvníků, lajků na Facebooku a počtu vystupujících. Standardní cena lístku je již včetně ceny za stanování, nezahrnuje však early bids nebo denní lístky. Pokud cena lístku poplatek za stanování automaticky nezahrnuje, byla tato částka připočtena k ceně standardního lístku. Finální cena lístku byla vydělená počtem vystupujících během festivalu. Výsledkem je seznam 22 festivalů, kde je poměr ceny lístku a interpreta nejvýhodnější.


Počet vystupujících ne vždy odpovídá ceně lístku

Země, kde je cena na jeden koncert nejnižší jsou Srbsko, Rumunsko a Slovensko. Na druhé straně nejdražší koncerty má Itálie a Nizozemsko. Tento výsledek je důkazem, že cena lístku na festival není vždy rozhodující. Primavera Sound ve Španělsku nebo Glastonbury ve Velké Británii účtují za lístek skutečně hodně peněz, na druhé straně však nabízejí sáhodlouhý seznam interpretů, což se v konečném důsledku opravdu vyplatí. Ostatní drahé festivaly (Øya Festival v Norsku, IDAYS v Itálii nebo Rock am Ring v Německu) však stále stojí hodně, ale seznam vystupujících ani zdaleka nepřevyšuje ten ve Španělsku nebo Velké Británii – proto se v našem žebříčku umístily až na posledních místech.
Stále tedy uvažujete nad tím, který festival se Vám vyplatí nejvíce? Nahlédněte do žebříčku a rozhodování bude jednodušší.