6. března 2019
 | 
Foto: Shutterstock.com
Celerová šťáva zažívá aktuálně neuvěřitelný boom. Co je na ní tak skvělého?

Taky už jste ji ochutnali? Nebo dokonce zařadili pravidelně do svého jídelníčku? Že ne? Po přečtení našeho článku, v němž vám představíme přínosy této vitamínové bomby, určitě změníte názor.

Celer rozhodně nepatří mezi oblíbené nebo často konzumované potraviny. To se ale i díky instagramovému boomu a  Gwyneth Paltrow poslední dobou začíná měnit. A kromě klasického použití třeba do polévky začíná být populární hlavně celerová šťáva. Podíváme se na zoubek tomu, proč najednou všichni celer tak adorují.

Vitamínová bomba

Celer – a to jak kořen, který se standardně v kuchyni používá, tak i jeho listy – jsou vitamíny doslova nabité. Najdete v něm vitamín A, B, C a K, betakaroteny nebo minerální látky jako je hořčík, draslík nebo vápník.

Snižuje hladinu cholesterolu

Celer jako takový má i pozitivní účinky na lidské zdraví. Díky obsaženému ftalidu pomáhá snižovat hladinu „špatného“ cholesterolu. Poradí si také se snížením krevního tlaku a má dezinfekční účinky, které oceníme při onemocnění horních cest dýchacích.

Detox

Díky vysokému obsahu vitamínů a minerálů je ideálním detoxikačním nástrojem. Vyčistí tělo od nežádoucích látek a nastartuje metabolismus, díky čemuž můžete i zhubnout! V případě detoxikace je vhodné pít celerovou šťávu každý den ráno nalačno po dobu 10 dní.

Přírodní antidepresivum

V celeru obsažené minerály a esenciální oleje mají pozitivní vliv na nervový systém, který umí zrelaxovat. Díky hořčíku navíc pomáhá uvolnit stres a napětí. Tím vším přispívá nejen k psychické pohodě, ale také ke zlepšení spánku. Pokud trpíte nespavostí, naordinujte si sklenici celerové šťávy přibližně hodinu před spaním.