11. července 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com
Vše, co potřebujete k řešení trpkých nesnází, naleznete v sobě. Naučíme vás, kde hledat.

Říká se, že nám bylo naděleno jen tolik, co uneseme. Určitě s tím řada z nás – zvláště v složitých životních situacích – nesouhlasila. Jenže nakonec jsme to unesly. My, ženy totiž dokážeme zvládnout tolik! Snášíme těžká břemena vztahů, starostí o děti, o své blízké častěji daleko lépe než muži, zároveň dokážeme ustát to, co nám život staví do cesty. Protože zkrátka musíme, chceme. Pro nás samé, ale především pro naše (budoucí) děti, rodinu. A to přesto, že se nám to na začátku nemusí líbit.

1. Poslouchejte svoje srdce
Máme na mysli opravdu srdce, ne jiné orgány, zvláště orgány touhy, které nás snadno svedou na zcestí. Stejně tak nemáme na mysli to, čím si nahrazujeme jen něco, co nám – především v dětství nebo v předchozích vztazích – chybělo. Poslouchat srdce znamená poslouchat svou intuici. Ta nás nikdy nepovede do záhuby, vždycky ví, co je pro nás správné a co zničující. Dát prostor intuici znamená dostat se hluboko do našeho podvědomí a zeptat se ho: Je tohle pro mě opravdu dobré? Udělá mě toto řešení, tento člověk, muž, opravdu šťastnou, a to ne jen na chvíli?!

2. Pomozte si tělem
My ženy jsme na tělo velmi citlivé. Milujeme masáže, něžné doteky, voňavé koupele… (A ano, i sex, ale na ten v tuto chvíli zapomeňte, vášeň vás může odvést jinam – viz výše). Tak proč si něhu nedopřát a nedopřávat v hojné míře? Pomoci si tělem ale neznamená jen rozmazlování smyslů. Naše tělo nám totiž dokáže také napovědět, jak se postavit k situacím, které nás potkávají, které nás trápí. Pomůže jednoduché psychoterapeutické cvičení: Zavřete oči a zkuste si uvědomit, kam byste na svém těle svůj momentální pocit, věc, která vás sužuje, se kterou si nevíte rady, umístili – kde ji asi cítíte? Máte to? Pak si představte, jakou asi barvu tento pocit má. Líbí se vám jeho barva, nebo je vám nepříjemná? A která by vám příjemná byla? Začněte ve své mysli pomalu měnit barvu svého pocitu, který se týká daného místa, a to příjemně masírujte, dokud se barevné spektrum nezmění. Pomůže vám také třeba zapálit si vonnou svíčku, zkrátka vytvořit vnější prostředí takové, aby se vám v něm dobře relaxovalo.