22. června 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, archiv značek
Ty božské dva dny volnou jsou konečně tady!

Celý týden se těšíme na víkend. Až si budeme moci ráno pospat, zajít na oblíbený brunch a vyrazit někam na výlet, do kina, nebo na výstavu. A co si tenhle víkend nenechte ujít?

Cecil Beaton, fotograf královen

Museum Kampa uvádí výstavu jednoho z nejznámějších módních a společenských fotografů světa, Sira Cecila Beatona. Výstava představí legendární i v Čechách dosud neviděné fotografie britské královské rodiny, hvězd stříbrného plátna (Audrey Hepburn, Greta Garbo, Marylin Monroe), nebo nejvýraznější výtvarné umělce 20. století (Salvador Dalí, Pablo Picasso, Francis Bacon).

Výstava začíná 12. 6. a trvá do 7. 10. 2018 v hlavní budově Musea Kampa v Praze.

„Výstava Cecila Beatona, který je ikonou a zakladatelem světové módní fotografie, volně navazuje na velmi úspěšnou výstavu klíčové osobnosti módního designu Manolo Blahnika. Museum Kampa chce každý rok realizovat alespoň jeden výstavní projekt, který bude určitým způsobem spojen s módou či módním designem. Jdeme tak cestou světového trendu, kdy všechna významná muzea výtvarného umění dnes pojímají umění v širším slova smyslu a do svého repertoáru doplňují výstavy spojené s designem..“ uvedl JUDr. Jiří Pospíšil, předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových.