6. července 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, archiv značek
Nosit je má mnoho výhod!

Je tu léto a všichni, kteří nosí brýle je vymění za kontaktní čočky, protože k létu neodmyslitelně patří sluneční brýle a ty se s dioptrickými nenosí zrovna pohodlně. Nicméně není od věci čočky čas od času nechat prostě doma a očím dát trochu „klidu“.  A dioptrické brýle mají navíc mnoho výhod.

Magická moc brýlí

Moc dioptrických brýlí je doslova velkolepá, dokáží změnit celkový look během sekundy. Jestliže se oblékáte do neutrálních barev můžete zvolit i výraznější obroučky, které vám dodají šmrnc. Navíc člověk s brýlemi vypadá seriózněji a vážněji.

Kdy je lepší nosit brýle?

Jednoznačně v letadle vám vaše oči poděkují, že jim ulevíte, protože klimatizace zbytečně oči vysušuje a to samé platí i pro klimatizované budovy, práce u počítače nebo při čtení.

Jaké zvolit líčení?

Brýlím se musí také přizpůsobit i styl líčení, celkově by líčení mělo být výraznější než při nošení kontaktních čoček, nebo když brýle nosit nepotřebujete.
Jestliže máte silné obroučky, je lepší zvolit výraznější stín a také dávejte pozor s řasenkou, vhodnější je zvolit zhušťovací než prodlužovací, protože by se vám řasy na brýlích mohly obtisknout a při každém mrknutí zasekávat o sklíčka, a co si budeme povídat, to je velice nepříjemné.

Co na to oční okolí?

Další pozitivní věcí při nošení brýlí je to, že si stále dokola nevytahujete oční okolí! Při nandávání a vyndávání čoček s očním okolí pracujete, aby se vám čočka správně přichytila, ale tím mohou vznikat více vrásky. A když už čočky nosíte, doporučujeme vám používat opravdu kvalitní krémy nebo masky.