1. září 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com, Volkswagen
Volkswagen Golf Variant GTD a Golf R. Tak usedněte za volant a užijte si spanilou, dámskou, jízdu.

Nejprodávanější auto světa, Volkswagen Golf, může být i pořádně divoký stroj. Kromě celé škály klasických verzí, kterých na ulici potkáváme denně desítky, se můžete plácnout přes kapsu a pořídit si něco výjimečného. Nebudete litovat!

Jednou z nejlepších voleb, kterou můžete udělat, pokud pokukujete po rodinném kombi, je Golf Variant GTD. Ono označení GTD, tedy „Gran Turismo Diesel”, znamená, že v tomto Golfu máte kromě obřího prostoru a plné výbavy bezpečnostních a komfortních prvků také silný a přitom extrémně úsporný naftový motor. Můžete tak v klidu nejen na schůzky, s dětmi do školky, či na nákupy, ale klidně se také vypravit na rodinnou dovolenou, a to bez strachu, že byste se nevešli.

Druhým výjiměčným Golfem je Golf s hrdým (a krátkým) označením R. To znamená „Racing”, a tak je vám již určitě jasné, že za volantem tohoto kousku se dá zažít pořádný kalup. Jasně, rychlá auta nejsou pro každou z nás, ale pokud máte ráda rychlé svezení a přitom netoužíte po klasickém sporťáku, Golf R je přesně pro vás. Přitom opět platí, že se jedná o skutečně univerzální vozítko s přehledným a prostorným interiérem, které je navýsost bezpečné.

Mimochodem, prvně jmenovaný Golf GTD můžete mít také v krátkém provedení, stejně tak jako Golf R můžete mít také jako kombi, záleží jen na vás, co vám vyhovuje více.