15. dubna 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Toto léto bude vaše. S našimi triky už nebudete muset svoje bříško maskovat volnými tričky!

80% úspěchu – strava

I když břišní svaly cvičíte každý den, nemusí to jít na první pohled vidět. Pevné svalstvo je totiž uložené až pod tukovou vrstvou. A na tu pomůže hlavně to, co jíte. Zkuste ze svého jídelníčku úplně vyřadit uměle přidané cukry – hlavně v pití, takže žádné pití limonád a energetických nápojů. Taky vynechejte průmyslově zpracované potraviny, chipsy a přesolená jídla. A také je důležité hodně pít. Svému tělu odlehčete i pitnou kúrou – skvělá je například Metabolik nebo březová štáva od Weledy. Na pročištění dobře funguje také sladkovodní řasa chlorella.

Vsaďte na kardio

Tukové vrstvy na břiše výborně pálí také běhání. Mělo by trvat aspoň 50 minut a kvůli spalování být pomalé. Pomalé tak, abyste v klidu při běhání mohli mluvit nebo pokud neběháte, zkuste rychlou cůzi nebo chůzi s hůlkami, tzv. nordic walking.

Cvičte „nůžky“

Bez cvičení to úplně nepůjde. Velmi účinné jsou nůžky. Lehnetě si na záda a dlaněmi si podložte zadek tak, abyste se neprohýbala v bedrech. Zvedněte nohy asi dvacet centimetrů nad zem a začnete s nimi „stříhat“ přes sebe. Nejprve začnete od čtyřiceti hmitů (dvacet na každou stranu), ale pak je postupně navyšujte, až na sto v sérii. Cvik můžete změnit. Účinné je také stříháním nohou nahoru a dolů. Už po týdnu uvidíte změny, zejména na spodním bříšku, které se zpevňuje nejhůře.

Podpořte zpevnění péčí

Zpevnění oblasti bříška dopomůže také speciální zpevňující kosmetika, která kůži vyhlazuje a působí na tukové buňky. Pro úspěch je však velmi důležité pravidelné nanášení, aspoň jednou denně, avšak nejlépe ráno i večer. Skvělou zkušenost máme se Zeštíhlujícím gelem na bříško Enja Slim od Dermacolu nebo přípravek Body Fit od Clarins.