10. května 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, achiv značek
Někdy prostě dojdou síly. Jak je zdravě a účinně zase načerpat zpět?

Zkuste aromaterapii:

Vůně účinně dokážou ovlivnit to, jak se cítíte. Měly by to však být přírodní aromata, které tělu neškodí a fungují. Nejjednodušší formou je používání éterických olejičků. Pokud jste unavená, sáhněte po citrusech, ty okamžitě nabudí: citrón, pomeranč, limeta, mandarinka. Dejte pár kapek do aromalampy, avšak ještě účinnější jsou parní difuzéry – vůni do vzduchu rozvádějí pomocí jemné voňavé páry, takže olejíčky zůstavají v té nejčistější a nejúčinnější podobě. Navíc se vám bude dýchat a zvlhčený vzduch je dobrý také pro pleť. Z bio olejíčků doporučujeme značky Primavera, Nobilis Tilia, Pranaroom, Young Living.

Napijte se čaje!

Mezi nejúčinnější stimulanty patří ženšen nebo zelený čaj rozemletý na prášek – matcha. Matcha má svoji specifickou chuť. Výborně v létě chutná, pokud ho v šejkru rozmícháte se studeným mlékem a jemně osladíte agáve sirupem, pak jestě doplníte kostkami ledu. Je to takové ledové matcha latté. Skvělé jsou s matchou také limonády – do šejkru dejte matchu, studenou vodu a sirup. Výborný je třeba mátový, fialkový nebo bezový. My máme rádi sirupy Kittl nebo ty z Manufaktury. Ženšenový čaj zase snadno uděláte ze speciálního silného granulátu, skvělý je čaj Kombe.

Koňská síla

Když jsme cestovali po Indii, všimli jsme si, že všude prodávají připravek Ashwagandha. V překladu to znamená koňská síla. Je to výtažek z indického ženšenu, který dodává tělu energii a sílu. Opravdu jsme vyzkoušeli, že funguje a dá se zakoupit i u nás, například od značky EcceVita nebo v Jógashopu. Důležité je ho však brát pravidelně. Účinky ucítíte už po pár dnech.