27. prosince 2017
 | 
Foto: Volkswagen
Takhle nějak by to mělo vypadat, když o nějakém autu řeknete, že je to váš „brouk“. I když, moment, on to je Brouk! Brouk s velkým „B“ aneb Volkswagen Beetle! Jediné auto na celém světě, které se takto smí oslovovat naprosto kdykoli a nikomu to nepřijde podivné. A navíc nám v redakci přistál v této speciální edici Dune!

Kult Brouka se zrodil už kdysi dávno v Německu, když se jednalo historicky o první a jediný lidový vůz – tedy „Volks Wagen“. A dnes, i když už to dávno není lidové auto do každé rodiny, ale spíše stylový povoz, je o něj stále zájem. Aktuální generace elegána, kterému stačí nasadit krovky, aby broukovi z oka vypadl, přišla na trh v roce 2010 a tak není divu, že se u Volkswagenu snaží všelijakými způsoby, aby působil stále moderně. Nejčastěji se na to jde různými speciálními edicemi, jako třeba touto v barvě písečných dun.

Volkswagen Beetle Dune už ze své podstaty není úplným ořezávátkem. Je vyšší, drsně oplastovaný, jako by chtěl vyrazit někam za beduíny do pouště. Ale dámy, nenechme se mýlit, i pro nás je to auto jako dělané. Nejen, že barva exteriéru krásně ladí s barevnými doplňky uvnitř, a to včetně prošívání koženého volantu, řadící páky a roční brzdy, ale také správným způsobem upoutá pozornost. Co myslíme tím správným způsobem? V provozu budete nepřehlédnutelná a všichni o vás budou vědět, a to je pro bezpečnost zásadní. Na druhou stranu si budete muset dávat pozor na přestupky, protože stejné pravidlo nepřehlédnutelnosti bude platit i při nich. Takže, parkujte tam, kde máte, dávejte pořádně přednost a nejezděte, kam se nesmí.

Svezení s pískovým Broukem je pak zážitkem. Je pohodlný, uvnitř máte dost místa, a když potřebujete, jedete rychlostí blesku. V našem Beetlu byl benzinový motor s XXX koňmi, takže „Brouček“ cválal doslova na požádání. Celý interiér je v příjemné kombinaci moderny a retro stylu, moc se nám líbila třeba uzavírací schránka na rukavice před sedadlem spolujezdce nebo velký „budík“ tachometru. Ven jsme viděly do všech stran, a dokonce i na zadní sedadla se dá normálně pohodlně posadit, byť se zadními dveřmi zde nepočítejte.

Hlavní je ale ten styl! Toho měl, má a bude mít Beetle vždy na rozdávání. Všichni se na vás pousmějí, rádi vás pustí, nikdo netroubí… A vy si tak právem budete v provozu připadat jako královna.

 

Volkswagen Beetle Dune

Motor: 1.4 TSI

Výkon: 110 kW (150 koní)

Spotřeba: 5,5 l/100 km

Cena modelu Beetle Dune od: 512 900 Kč