22. srpna 2017
 | 
Foto: Shutterstock
Řada lidí po něčem k pití sáhne, až když má žízeň. To už je pozdě. Chytrý telefon vám pomůže pitný režim hlídat.

V letních dnech, kdy teplota vzduchu dosahuje tropické hodnoty, by dospělý člověk měl vypít až 50 ml na kilogram své váhy. Přitom až třetinu potřebných tekutin tělo získává z přijímané potravy. Zbytek ale musí doplnit z nápojů. Základem pitného režimu by měla být pramenitá voda. Jak se ale přimět pít, když člověk nemá žízeň? Odborníci doporučují, udělat si z pití pravidelný rituál.

Důležité je pít v průběhu dne rovnoměrně. Vypít najednou více jak 500 – 800 ml (podle tělesné hmotnosti jedince) ničemu nepomůže, tělo větší množství tekutin nedokáže vstřebat.

On-line hlídači

V dnešní době inteligentních mobilů je aplikace už skoro na všechno. Ani pitný režim není výjimkou. Pokud tedy někdo svůj pitný režim zanedbává, může si pořídit automatického pomocníka, který sám připomene, že je čas se trochu napít.

Zkuste například:

Daily water

Hydro Coach

Aqualert

Water time

Kromě toho, že aplikace připomenou pití, zaznamenávají také, co jste už všechno vypili. Zpětně se tak můžete nad pitným režimem trochu zamyslet.

S citronem

Ne všem však obyčejná pramenitá voda chutná. Ideální je ochutit jí citronem, který pomáhá lepší hydrataci, nebo třeba provonět bylinkami. Důležité je ale pít pravidelně a rovnoměrně po celý den. Zkrátka vytvořit si z pití nealkoholických nápojů pozitivní návyk.