17. dubna 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Víte, že byste se s jarem měla začít sportovat. Jenže se vám nechce. Jak překonat lenoru?

Co je na tom, začít se na jaře zase hýbat nejtěžší? První krok. Donutit se začít. Když ho překonáte a stejně jak počáteční rozčarování nad špatnou formou, je na půl vyhráno. Ještě ale pomůže toto:

Vystavte si na oči svůj vzor

Vezměte si rámeček na fotografii a do něho si dejte fotku ženy, u které se vám líbí její postava a vedle toho svoji fotku. Je to motivační. Kdykoliv se na fotky podíváte, připomene vám to, že byste měla začít.

Udělejte si plán

Vyberte si sport, který vás bude hlavně bavit. Nejprve si ale udělejte časový plán. Napište si den, kdy začnete a také další dny, kdy budete pokračovat. Plán by měl být aspoň na měsíc dopředu. Vše si dejte do tabulky, vytiskněte a opět viditelně někam připevněte. Pořiďte si k tomu zářivý fix a splněné tréninky si odškrtávejte.

Domluvte se s kamarádkou

Pokud se sama nedokážete donutit jít sportovat, vezměte si na pomoc jednu až dvě kamarádky. Domluvte se s nima a řekněte jim, že nikdy nesmí dát na vaše výmluvy. Jste domluvené a tak se prostě jde. Za všech podmínek. Třeba běhat se dá i v dešti nebo přece existují i běhací pásy!

Odměnte se

Když začnete sportovat, motivujte sama sebe. Vyhlídněte si například krásné šaty nebo něco, po čem jste dlouho toužila. Když dodržíte plán, viz bod č.2, dopřejte si pak odměnu. Když se vám nebude chtít jít sportovat, vždy si vzpomeňte, co krásného vás při splnění na konci čeká.

Sledujte svoje pokroky

Každý týden, hned od začátku cvičení nebo trénování se na tom samém místě a ve stejném prádle vyfoťte. Pokud je vám nepříjemné, že vás fotí někdo jiný, vyfoťte se na samospoušť. Pak si fotky porovnejte. Vidíte ten rozdíl? No nestojí za to?