16. března 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com, archiv značek
Zima přechází v jaro, ale i přesto tu jsou stále chladné dny. Co dokonale zlepší náladu, pomůže uvolnění a ještě ozdraví? Čaj! Vybíráme ty, které teď budete milovat:

 

Čaj je magický nápoj. Když ho pijete, cítíte nejenom přírodu, ale i místo, kde vyrostl. Někdy může mít punc exotiky, to když k nám přes půl světa přiletel z čajových plantáží v horách, ale také punc domoviny, to když je z bylinek z babiččiny zahrady nebo lesa, kam rádi chodíme. Abyste si ho vychutnali, udělejte si na něho čas. Chvíli vypněte straosti, mobily i hlavu a dopřejte si s ním jen svoji chvilku.

Pro relaxaci těla i mysli: Bio čaj Tulsi Sladká růže, EcceVita, 214 Kč

Tulsi je v Indii a ajurvédě hojně užívaná bylina. Jedná o bazalku svatou, která má antixiodační účinky, zklidňuje a působí proti stresu. Tento sypaný čaj je ještě obohacený o okvětní lístky pravých růží a o heřmánek. Chutná lahodně a exoticky.

Na energii: Zelený aromatizovaný čaj Bali, Dammann Fréres, 405 Kč

Ať už jste na Bali byli nebo ne, tento sypaný čaj v hedvábných sáčcích vás sem přenese. Lahodné tóny v sobě kloubí čínskou Sencha,  jasmínové květy a okvětní lístky růží, podtržená lahodným aroma liči a grapefruitu. V létě je vynikající také jako ledový. Stačí ho jen dát do džbánu se studenou vodou, vše nechat přes noc v lednici a ráno je hotovo!