30. června 2017
 | 
Foto: tyrolsko.cz
Křišťálová voda v jezerech, vodopády a průzračné horské řeky. Tyrolsko je ideálním místem na koupání v Alpách.

Co když ale venku fouká a je zima? Koupání může být výborný nápad, i když zrovna prší. V Tyrolsku se totiž předhání, kdo postaví lepší aquapark. Najdete tu první tobogán na světě s dvojitým výkrutem nebo termální bazény ve tvaru létajících talířů. Podívejte se na 5 nejlepších vodních světů v Tyrolsku.

Area 47 v Ötztalském údolí

V zábavním parku Area 47 je slovo nuda na seznamu zakázaných slov. Úsměv od ucha k uchu vyvolá především u adrenalinových nadšenců. Vyzkoušet můžete skluzavky, rafty, canyoning nebo se nechat s kamarády vystřelit z nafukovacího polštáře do vody.

 

Termální lázně AQUA DOME Längenfeld

Architektonickou perličku v sobě skrývá vodní park ve městě Längenfeld. Vykoupat se můžete v nadzemních kruhových bazénech, které vypadají jako by právě přistávaly z vesmíru. Kulisu doplňují tryskající gejzíry umístěné přímo uprostřed těchto „létajících talířů“. Bazény jsou napuštěny minerální, sirnatou a slanou vodou. Teplota v nich se pohybuje mezi 34 a 36 stupni.

 

Wave – vodní svět ve městě Wörgl

Wave neboli vlna. Tak se nazývá aquapark ve Wörglu. A právě na vlně zábavy se povezete při návštěvě tohoto vodního parku. Nejvíce adrenalinu si užijete při sjezdu tobogánu L2, který začíná 14 metrů dlouhým volným pádem a pokračuje dvojitou otočkou v rychlosti 65 km v hodině.

 

Alpské lázně Leutasch

Romantické lázně ve městě Leutasch jsou zaměřeny spíše na relaxaci. Jde o ideální místo pro zamilované páry nebo rodiny s dětmi. Po hodinách strávených odpočinkem však můžete vyzkoušet i trochu vzrušení. V nabídce je například tunelový tobogán.

 

Bazény v Olympijském parku Seefeld

140 metrů parádního sešupu můžete zažít na nejdelší skluzavce v Seefeldském areálu. Kromě ní jsou zde ještě další 2 tobogány. Jeskynní sauna pak příjemně zregeneruje vaše tělo.

Více informací najdete na oficiálním turistickém portálu tyrolsko.cz.