10. května 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com, gettyimages.com
Květomluva řekne mamce za vás, jak moc ji máte ráda!

Už v neděli mají svátek ty, které si dárek zaslouží nejvíc na světě – naše maminky! Pokud uvažujete o tom, že jim dáte obligátní kytičku, zkuste jim letos vyslat vzkaz prostřednictvím květomluvy. Květiny totiž mluví vlastní řečí a některé se k určitým příležitostem přímo nehodí. S námi se ale trefíte do černého! Nebo spíš růžového.

Květomluva má původ už ve starověkých harémech. Nejvíce ale „kvetla“ ve viktoriánské Anglii. Dnes se opět vrací na výsluní. Co všechno můžete květinou říct? A které jsou nejvhodnější právě pro maminku? Pozor dejte i na barvomluvu, jednotlivé odstíny diametrálně mění obsah sdělení.

Chybu rozhodně neuděláte:

Světle růžovými růžemi – Ty vyjadřují obdiv a sympatie a radost ze života. Stejně jako eleganci, půvab, ladnost a grácii. Tmavší růžová pak značí odpuštění a také vděčnost. Rudé růže jsou vhodnější jako dárek mezi partnery. Jsou synonymem lásky a vášně. Vždy darujte lichý počet květin.

Růžovými karafiáty – Starší generace karafiáty opovrhuje, protože jim komunisté trochu zkazili pověst. Tahle drobnokvětá kytička má ale rozhodně co říct. Právě v růžové variantě symbolizuje mateřskou nepodmíněnou lásku, která bude trvat navždy.

Slunečnicemi – Pokud máte rády výraznější květy, zkuste mamince vzkázat, že je vaše sluníčko. Lépe než slunečnicí to neřeknete.

 

Gerberami – Tyhle houževnaté květiny značí ve všech barevných variacích absolutní upřímnost.

 

Konvalinkami – Ty sice v květomluvě šeptají: „Zamiloval jsem se do tebe na první pohled!“, ale to vy do své maminky koneckonců také, ne? Navíc jsou to krásné a něžné kytičky a zrovna teď je jejich čas.