10. července 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Jak vypadáte, cítíte se a kolik máte energie závisí na množství vody, kterou organismu dodáte.

Máte vysušenou, mdlou pleť

Pokud nemá kůže dostatek vody, zevnitř i zvenku, mění rychle svůj vzhled – vždyť obsahuje až třetinu vody. Začíná se ní objevovat více vrásek, linek, ztrací svěží barvu a přestává být hladká. Není to jenom doménou straší pleti, ale i velmi mladé, na kterou neblaze působí například klimatizace. Velmi účinně pomáhají například séra neo krémy s kyselinou hyaluronovou nebo pleťové oleje aplikované na vlhkou pleť.

Bolí vás hlava

Spojitost nedostatku vody s migrénou je známá. Pokud v létě ucítíte první známky bolesti, ihned se napijte. Bolest pak sice rychle ustoupí, ale tělo už takto dávalo najevo, že mu chybí vody více, než je jen normální snesitelné množství. Proto pak zkuste vypít každou hodinu jednu sklenici vody, klidně si nařiďte i přes den budíka, aby to bylo opravdu pravidelné a vy jste na to nezapomínala.

Jste unavená

Podle vědeckých studií vyšlo najevo, že pokud je tělo i jen velmi mírně dehydrované, projeví se to na nedostatku energie. Zničeho nic najednou můžete pocítit její rychlou ztrátu  – může také dojít k poklesu tlaku, točit se vám hlava, být malátní nebo se vám chtít spát. Velmi unavená můžete být obzvlášť, pokud v horku sportujete. Tady doporučujeme doplňovat mimo vody také izotonické nápoje, díky kterým tělo nebude ztrácet potřebné minerály.

Nemůžete zastavit žízeň

Správně byste měla pít tak, abyste pocitu žízně předcházela. To znamená pila pravidelně, ne až když tělo začne hlásit, že mu voda chybí. Když to pak přeženete a žízeň je nesnesitelná, máte potřebu pak vypít toho najednou tolik. Avšak to není pro tělo zdravé, protože se tím přetěžují ledviny. Pijte, ale po malých doušcích a častěji. Zejména pak alespoň na den vynechejte pití kávy a čaje, které tělo ještě více odvodňují.