21. června 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com, archov značek
O své nožky byste se měla starat stejně dobře, jako o ruce. Nejvíce trpí chodidla a paty, které vás musí celý den nosit. Pozornost zaslouží také nehty.

Před pedikúrou si dejte koupel

Domácí pedikúru začněte asi desetiminutovou koupelí v teplé vodě, která vaši kůži změkčí. Rozpusťte do ní sůl a můžete přidat šťávu z jednoho citronu, lžíci octa nebo několik kapek tea tree oleje. Poté odstraňte popraskaná a ztvrdlá místa na patách. Pomůže vám k tomu speciální pilník, klasická pemza, brusné špachtle či takzvaný seřezávač kůže, který ztvrdlou pokožku loupe. Buďte důkladná, rozhodně se vám to vyplatí.

 

Hydratujte

Chodidla pečlivě namažte zvláčňujícím hydratačním krémem. Místo klasiky můžete použít speciální peelingový krém, který obroušená místa vyhladí. Pak ale musíte chodidla ještě opláchnout. Důležitá je pravidelná péče, dvakrát až třikrát do měsíce, jinak hrozí, že se na nohou rozšíří různé bakterie či plísně.

 

Krásné nehty

Krásných nehtů docílíte tím, když budete podle potřeby, zpravidla však jednou za týden, malými nůžkami či kleštičkami nehty zastřihávat do rovna. Nikdy je neupravujte do obloučků, protože by mohly bolestivé zarůstat. A nezastříhávejte je moc, aby měly hezký tvr a vynikl na nich váš oblíbený lak. Nehty vyleštěte speciální leštičkou, mezi jednotlivé prsty vložte pomůcku, která je pomůže oddělit, a nehty nalakujte nejdříve bezbarvým lakem a poté barevným, aby se vám nehty nezbarvily.