10. září 2017
 | 
Foto: Nike, archiv značek
Nejvyšší čas dát si do těla!

Kde jinde hledat inspiraci pro dokonale tvarované křivky než u topmodelek? Proto jsme se inspirovali u jedné z těch nejpovolanějších – brazilské krásky Izabel Goulart. To ona má tělo bohyně a prozradila cviky a činnosti, které můžete mezi sebou podle nálady kombinovat a zaručí vám, že výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Základem je se pravidelně – nejlépe třikrát nebo čtyřikrát týdně – věnovat svému tělu.

HOT JÓGA

Do povědomí se dostala také jako bikram jóga a její popularitu zajišťuje maximální spalování kalorií, které zaručí viditelný úbytek na váze hned po první lekci. Jde o intenzivní cvičení
v horké místnosti (teplota dosahuje až 42 0C) se zvýšenou vlhkostí vzduchu, při němž se nejen zapotíte a zhubnete, ale zároveň tak detoxikujeme organismus. Má velice dobrý vliv i na pružnost svalů, vytrvalost a odolnost.

Po odcvičené lekci se cítíte jako znovuzrozená. Hot jóga má opravdu silné detoxikační účinky a myslím, že i tím působí pozitivně na psychiku. Jedna lekce trvá devadesát minut, během nichž projdete šestadvacet poloh hatha jógy a dvě dýchací cvičení. Program to není náhodný, je to vědecky sestavená metoda stlačování, protahování a posilování, která stimuluje systém celého těla.