19. listopadu 2016
 | 
Patříš mezi hipstery? Ne? Samozřejmě, že ne, pravý hipster to přeci nikdy nepřizná, tak jen tak dál.

Víš, jak se oblíkat, česat, líčit, co poslouchat, co jíst i pít a kam se chodit bavit?

Poslední, co ti zbývá na to do listu, je zařídit si pořádný hipsta bydlení. Máme pro tebe 6 tipů, jak na to.
Hipsterství není módní styl, to ví každý. Jde o životní postoj, o společenské postavení. To všechno pravý hipsterský doupě vyjadřuje a spoluvytváří tak základ pro tvůj další život.

1. Barva

Vymalovat si je solidní začátek. Není to něco, přes co by nejela loď, ale bílá je prostě dobrá. Pokud se ti bílá nelíbí a nutně toužíš mít barevnou alespoň jednu stěnu, bude nejlepší šedá, modrá, maximálně khaki. Větší výběr není. Kdyby existoval obchod s názvem Hipsta barvy laky, jiný barvy by prostě nevedli.

2. Nábytek

Teď se trošku zasekneme na financích. Ne všichni si můžeme kupovat ty drahý retro věci se senzační patinou. Zcela upřímně, kovanej hipster by obešel bazary v okolí a nakoupil za pár korun. Druhou variantou je, že máš samozřejmě tisíc kámošů a někdo z nich má pár palet navíc. Hodně palet znamená hodně stylových věcí, uděláš z nich postel, sedačku, stůl i noční stolky.

3. Detaily

Někdo nechce vyhazovat starý věci a hipster obzvlášť by to dělat neměl. Použij svůj původní nábytek a stačí ho jen trošku vyladit. Přetři. Přelakuj. Vyměň úchyty. Pusť se do čehokoliv podle tisíců DIY tutoriálů dostupných na webu. Tohle se ale týká jen zručných hipsterů. Jestli jsi byl vždycky spíš hlava pomazaná, než na práci rukama, možná to není ta pravá cesta pro tebe.

4. Doplňky

Co nezmůže výmalba a nábytek, vyladí doplňky. Hipster miluje umění, i takové pro které nemá nikdo jiný pochopení. Pověsit si na zeď plakát své oblíbené kapely může trošku zavánět dobou plakátů z Bravíčka. Lepší bude si vyvěsit plakát s pozvánkou na výstavu, která ti nedala spát, nebo artovýho snímku, o kterým pak budeš vyprávět svým návštěvám. Fotky už neplní fotoalba, od toho máš dneska spíš paměťovou kartu. Ty nejlepší z nich vyvolej a vyčleň jim v pokoji speciální místo, aby ti dennodenně připomínaly, jak skvěle se máš na světě.

5. Knihy

Pořádná knihovna vytvoří dostatečnou zásobu kvalitní četby i dostatečnej dojem. Hipster s sebou stejně tahá knížku všude, i na koncerty. Takhle budou mít aspoň všechny svoje místo. Navíc to vypadá stylově. Kamarádi uvidí, co všechno už jsi četl a ty si tak můžeš jednoduše honit triko.

6. Dojem

Heslo inteligent zvládá chaos je starý přísloví babiček našich punkových kámošů. Hipsteři mají vždycky všechno čistý a krásný. Nezaplňují si poličky zbytečnostma a mají prostě uklizeno. Jestli chceš, aby to u tebe vypadalo jako u starýho undergroundovýho zpěváka, čteš špatnej návod. A aby vypadal i starej nábytek krásně, musí se prostě čas od času přeleštit. Takže nasaď hashtag #uklizim #hipsterstyle a nechej leštěnku Diava magic od Tatrachemy kouzlit, aby tvůj pokoj vypadal jako z časáku. Sleduj, kolik mají fotky s tematikou bydlení na Instagramu lajků a poznáš kouzlo bydlení v tomhle stylu.