27. října 2016
 | 
V neděli 30. října proběhl ve Ski areálu Monínec první snowboardový závod sezóny 2016/2017!

Burton Monínec season opening, které se zúčastnilo celkově 67 jezdců z Čech a Slovenska.

Závod se uskutečnil díky nové technologii Snow Factory, který zajistil sníh na sjezdovku o délce 200m s vlastním vlekem.

Závod se jel v disciplíně Rail jam, který se skládal z celkem šesti překážek, a na místo dorazila kompletní česká a slovenská snowboardová špička. Mezi největší hvězdy patřil David Čonka, Jakub Šimůnek, Tomáš Císař a Michal Biša. Do závodu nastoupilo 60 mužů a 7 žen, po dvoukolové kvalifikaci postoupilo do finálového jamu 16 mužů a 6 žen. Vítězové závodu jsou za ženy Klára Janíková z Ondřejova a za muže Marek Ježek z Vrchlabí. Speciální cenu a velké ovace publika získal také nejmladší jezdec závodu Timon Matěna z Brna. Rozhodčí tvořila dvojice Burton teamových jezdců Miki Pajer z Prahy a Matěj Nedorolík ze Slovenska.

Po skončení hlavního závodu byl vyhlášen Best trick contest, který vyhrál Jakub Šimůnek z Liberce. Všichni jezdci si z Monínce odvážejí věcné ceny od Burton snowboards, které jim zlepší snowboardovou výbavu do hor.

Burton snowboards zajistil na místě také Demo centrum, kde si mohli jezdci vyzkoušet nové vybavení z aktuální kolekce. Energii a hudební doprovod akce zajistil Red Bull Saurus a Dj Poeta z Radia Spin.

Speciální poděkování patří Ski areálu Monínec za možnost odstartovat sezónu již na konci října! Závod měl vynikající atmosféru a nastartoval další, již 40. snowboardovou sezónu v historii. Ta první se počítá od vzniku značky Burton snowboards, která právě letos slaví 40. narozeniny! Děkujeme všem za podporu a jezdcům za účast!

www.burton.cz