14. srpna 2016
 | 
V loňském roce značka Apache Bicycles, tuzemský výrobce elektrokol, spustila pilotní projekt „Apache mění životy".

Ten má za úkol testovat vybraná elektrokola v reálném životě lidí, kterým právě tato forma kola může pomoci.  Současně pro letošní rok má Apache také dva nové ambasadory, ředitelku pražského Divadla v Dlouhé, Danielu Šálkovou a Davida Svobodu, moderního pětibojaře, vítěze OH z Londýna 2012 a žhavé želízko v ohni OH Riu.  

Tento odvážný projekt je postaven na koncepci zapůjčení elektrokol Apache vybraným finalistům soutěže, kteří s nimi budou žít a měnit svůj život téměř v přímém přenosu. Ti se během letošního léta představí široké veřejnosti a ukážou, zda jim elektrokolo opravdu změní život. „Po celou dobu loňského léta jsme mohli sledovat blog, kam psali naši samotní aktéři a kde díky tomu vzniklo desítek návodů a tipů na cyklistické výlety“, uvedl Lukáš Bárta. Vybraní finalisté jsou připraveni podat pravdivé svědectví o jejich životech a strastech, které jim ve většině případů nedovolilo sednout na kolo. To by se teď mělo stát minulostí a nám se tak naskytne nová příležitost nahlédnout do soukromí životů třech lidí, kteří se díky značce Apache vrátí zpět na cyklistické stezky a nejen tam.

Ve spojení s letošním projektem tak můžeme zaregistrovat Mirku Teichmanovou (53) z Hradce Králové, která kolo používá denně jako dopravní prostředek cestou do práce. Její zdravotní problémy, bolesti zad jí ale trápí natolik, že už několikrát zvažovala s kolem skončit a dál jezdit autobusem. „Přes mé všechny zdravotní problémy chci nadále žít aktivním životem a ráda bych pro tuto situaci nalezla optimální řešení. Tím se snad stane elektrokolo Apache“, říká Mirka. Druhou reprezentantkou je Lýdie Růžičková (52) z Vinařic u Kladna, která má již za sebou několik operací obou kolen.

Bývala vášnivou cyklistkou a její doktor jí výslovně doporučil elektrokolo, jako vhodnou rekonvalescenci. „Bojím se se svými koleny pořádně zabrat, aby zase něco neprasklo, ale chtěla bych to stejně vyzkoušet a dokázat svému muži, že ještě nepatřím do starého železa“, říká Lýdie Růžičková. Posledním letošním finalistou se stal Jaroslav Krásenský (60) z Brna. Jak o sobě uvedl, je nadšený cyklista, který zdolával vyšlapat Ještěd nebo slavné kopce v italských Dolomitech na Madonu di Campilio. Od úrazu kolene z roku 2003 už to ale jde jen omezeně. „Letos díky elektrokolu Apache budu mít dost příležitostí všem ukázat nové cyklotrasy, určitě to bude Šumava, v Rakousku údolí Lungau a moje nejmilejší Vysočina v okolí Nového města na Moravě“, uvedl J. Krásenský.

Kdo tedy chce začít letos o prázdninách s cykloturistikou a neví, kam vyrazit, sledujte blog na stránkách www.apache-elektrokola.cz/meni-zivot, kde se budou každý týden, až do konce září objevovat komentované tipy na výlety letošních aktérů Apache mění život.

Nový ambasadoři
Pro letošní rok má Apache také dva nové ambasadory, ředitelku pražského Divadla v Dlouhé, Danielu Šálkovou a Davida Svobodu, moderního pětibojaře, vítěze LOH z Londýna 2012 a ME pro rok 2010. „Tohle stylové elektrokolo chci využívat především na cestu do divadla a pak na pojížďky centrem Prahy. Těším se, že konečně zdolám kopec od Vltavy levou zadní. Bydlím totiž na Bílé hoře“, uvedla D. Šálková. David Svoboda má elektrokolo v plánu využívat především jako dopravní prostředek, aby se pohodlně dostal z bytu do „práce“ na Duklu. „Mám teď nový domov kousek od Dukly, ale jezdit autem se tam nevyplatí a pěšky je to už daleko, elektrokolo se zdá, jako dobrá alternativa“, říká Svoboda.

Více také na www.apache-elektrokola.cz a FB profilu facebook.com/ApacheElektrokola