27. června 2016
 | 
Obchodní centrum Olympia Brno bude od 7. do 24. července hostit ojedinělou výstavu.

Výstava nese podtitul Policejní dopravní vozidla v historii a současnosti. Více jak dva týdny budou moct návštěvníci centra obdivovat policejní vozy od těch historických, které sloužily bezpečnostním složkám už ve 20. letech minulého století, až po ty nejmodernější. Vystavené automobily budou doprovázet také exponáty přibližující historii Policie ČR, součástí bude také bohatý program pro celou rodinu, který bude připraven po všechny tři víkendy.

Stálá část výstavy bude přehledně rozdělena do jednotlivých scenérií dle dané dekády, přičemž v každé sekci budou moct návštěvníci obdivovat vůz z daného období. Celkově v Olympii zaparkují desítky historických automobilů a motocyklů. Díky doplňkovým exponátům, které budou vystavené například v prosklených vitrínách, si na své přijdou nejen fanoušci automobilů.

Výstava zachytí proměny policejního vozového parku napříč historií. Návštěvníci započnou tuto unikátní cestu u pohotovostního vozu četnické pátračky z dvacátých a třicátých let a “dojedou” až do současnosti k modernímu pancéřovanému Mercedesu elitní zásahové jednotky. Před obchodním centrem pak budou k vidění policejní vozidla z posledních 25 let.

Tím ale výstava zdaleka nekončí! V plánu je také rozmanitý víkendový program pro celou rodinu. V rámci výstavy bude připravená interaktivní zábava bezpečnostního a sportovního charakteru, což je ideální způsob, jak se dozvědět něco zajímavého, ale zároveň se u toho i skvěle bavit. Pro děti jsou navíc připravené doprovodné víkendové soutěže.

V sobotu 9. července bude připravený program od 12 do 18 hodin. Stejně jako při dalších víkendových programech, i během prvního víkendu se o zábavu i vzdělání postarají především složky a útvary Krajského ředitelství Policie Jihomoravského kraje. Dospělí i děti se mohou těšit na ukázky práce policie na silnicích, jak probíhá měření radarem, kontroly apod. Na místě bude ale také BESIP tým, který nabídne možnost vyzkoušet si jízdu zručnosti, otočný simulátor nehody nebo kvízy a testy.  

Následující sobotu 16. července se téma ukázek jihomoravské Policie změní, návštěvníci uvidí ukázky Speciální pořádkové jednotky a Oddělení cizinecké policie. Těšit se ale mohou také na velmi oblíbené ukázky policejních kynologů. Promotým BESIP připraví opět otočný simulátor dopravní nehody, k tomu navíc další preventivně osvětové aktivity pro malé i velké.

Poslední sobota, tedy 23. července, bude ve znamení policejní techniky, k vidění budou Volkswagen Transporter nebo Volkswagen Amarok. Velmi akční podívanou slibuje ukázka zásahové jednotky, ukázka daktyloskopie bude zase určitě plná zajímavostí. Promotým BESIP otevře u obchodního centra Olympia Brno dopravní hřiště, o naučnou zábavu pro děti tedy bude postaráno.