15. června 2016
 | 
Zákon dorazí na Arkády!

Od 1. do 21. června proběhne v obchodním centru Arkády Pankrác výstava V zajetí bezpečnosti s podtitulem Policejní dopravní vozidla v historii a současnosti.

Návštěvníci se budou moct seznámit s historií Policie ČR a zhlédnout vývoj policejního vozového parku od 20. let minulého století až po současnost. Každá historická dekáda bude na výstavě zastoupena dobovým policejním vozem. Součástí výstavy bude také bohatý víkendový program s interaktivním vyžitím pro rodiče i děti.

Výstava V zajetí bezpečnosti se koná u příležitosti 25. výročí Policie ČR. Stálá část výstavy, mapující policejní historii, bude přehledně rozdělena do jednotlivých scenérií dle dané dekády, přičemž v každé sekci budou moct návštěvníci obdivovat vůz z daného období. Celkově na Arkádách zaparkují desítky historických automobilů a motocyklů, včetně unikátní expozice vládní prezidentské kolony ze 70. let. Díky doplňkovým exponátům, které budou například v prosklených vitrínách u fontány, si na své přijdou nejen fanoušci automobilů.

Výstava zachytí proměny policejního vozového parku napříč historií. Návštěvníci započnou tuto unikátní cestu u pohotovostního vozu četnické pátračky z dvacátých a třicátých let a “dojedou” až do současnosti k modernímu pancéřovanému Mercedesu elitní zásahové jednotky. Ve venkovní části obchodního centra pak budou k vidění policejní vozidla z posledních 25 let.

Tím ale výstava zdaleka nekončí! V plánu je také rozmanitý víkendový program pro celou rodinu. V rámci výstavy bude připravená interaktivní zábava bezpečnostního a sportovního charakteru, což je ideální způsob, jak se dozvědět něco zajímavého, ale zároveň se u toho i skvěle bavit. Pro děti jsou navíc připravené doprovodné víkendové soutěže.

První červnovou sobotu, tedy 4. června, přivítá obchodní centrum interaktivní učebnu Besip BUS s promo týmem. Tato mobilní učebna se zaměřuje na akce na podporu bezpečnosti silničního provozu. Dále budou následovat ukázky policejní techniky či  opravdového policejního zásahu.

Nadcházející víkend 11. června se návštěvníci mohou těšit na dopravním hřišti Besip na další vlnu ukázek policejní techniky speciálních složek policie. Na malé návštěvníky opět čekají vzrušující soutěže.

Trochu „přituhovat“ začne v sobotu 18. června, kdy bude v rámci výstavy poskytnut simulátor dopravní nehody. Navíc dopravní hřiště Besip bude doplněno o techniku jízdní a říční policie.