15. května 2015
 | 
Určitě přijďte! Zapojit se může každý.

Už osmým rokem se po celém světě schází lidé u příležitosti Mezinárodního dne bez bot. Ten iniciovala značka TOMS, která si stanovila za cíl bojovat s chudobou a znevýhodněnými podmínkami v oblastech třetího světa. Za každý prodaný pár daruje jeden pár dítěti, které boty nemá a potřebuje. Díky nim pak může chodit do školy a prožít plnohodnotné dětství.

Vlastnit několik párů bot je naopak naprosto běžnou součástí našich životů, a tak je pro nás těžké představit si, jak zásadní překážkou je nemít vlastní boty. Proto značka TOMS zavedl Mezinárodní den bez bot – celosvětový happening, do kterého se zapojují firmy, univerzity, umělci a slavné osobnosti a nejširší veřejnost. Všichni se v tento den zují, aby upozornili na to, jak velký vlivna kvalitu života může mít vlastní pár bot.

Tomáš Klus

Aneta Langerová

Celá kampaň vyvrcholí 21. května koncertem Emmy Smetany a indie-folkového dua Republic of Two, kteří za své studiové album Raising the Flag získali před několika lety cenu Anděl v kategorii „objev roku.“ Koncert proběhne na střeše Jazz Docku na smíchovském Janáčkově nábřeží od 16:00 hod.

Emma Smetana

Republic of Two

A nezapomeňte své zážitky sdílet i s ostatnímu pod hastagem #bezbot nebo  #withoutshoes.