16. února 2015
 | 
Foto: Facebook.com
Ze všech strach se valí jen špatná kritika! Tak proč jsou kina stále vyprodána?

Když poprvé vyšla kniha 50 odstínů šedi, posléze i její dvě pokračování, bylo to asi největší BUM v literární historii 21. století. Není tedy divu, že se takový bestseller dočkal i zfilmování, to už ale podle kritik, zase taková pecka není.

Opravdu se režisérce Sam Taylor-Johnson nepovedlo promítnout děj knihy a z filmu se stala komerční hovadina? Nebo je to tím, že natočit film podle knihy, kterou si koupilo tolik žen, prakticky nemožné, jelikož má každá jinou představu? Nebo snad píší kritické recenze muži, kteří si neumí svým partnerkám říci, po čem v sexu touží a takto se „mstí“?
Podle statistik kino navštívilo 75% žen a jen 25% mužů.

A jak to tedy je? Ve filmu není zdaleka tolik erotických scén jako v knize, ale tak každý si drsný sex a BDSM představujeme jinak, že?

Ani herecký výkon hlavních hrdinů tedy není na Oscara. Možná to bude tím, že si od začátku všichni představovali někoho jiného. Dakota Johnson jako Anna Steelová je nemastná neslaná, a vy máte sto chutí jí konečně dokopat, ať už sakra hraje! Jamie Dornan jako Christian Grey je sice sexy, no ale… taky si z něj na zadek nesednete.

I přesto všechno film vydělal od premiéry celosvětové téměř sto miliónů dolarů. Což je, ať se to kritikům líbí nebo ne, dost slušný! A s takovými penězi je pár „nehezkých“ vět tvůrcům asi, vy víte, kde!

Na film si musí udělat každý názor svůj, určitě se nenechte ovlivnit a jestli na film chcete, tak prostě BĚŽTE!