5. května 2017
 | 
Foto: gettyimages.com, shutterstock.com
Tyhle holky i dámy pro vás mají nadčasová poselství. Každá jiné, ale přesto dohromady skládají mozaiku plnou života. Prohlédněte si jednotlivé střípky proti světlu a vyberte si ty, které nejlépe pasují k vám.

1. Johanka z Arku

Johanka (nebo také Jana) z Arku, přezdívaná Panna orleánská je jasným důkazem toho, že když budete něčemu opravdu z celého srdce věřit, povede se to. Zároveň je ale také smutným mementem toho, že je dobré znát své limity a udržovat si chladnou hlavu.
Hluboce věřící Johance nebylo ještě ani 19, když stanula během krvavé stoleté války v čele francouzských vojsk a porážela Angličany, jak na běžícím pásu. Ti ji ale později zajali a v roce 1431 upálili za kacířství. Církev si později svoji fatální chybu uvědomila, prohlásila ji za mučednici a blahořečila.

 

2. Marilyn Monroe

Vůbec nejznámější blondýnka na světě to měla ve své krásné hlavě pořádně srovnané. Byla sexuálním symbolem i naivní holčičkou, vyzařovala z ní síla i křehkost. Muže měla omotané kolem všech dvaceti prstů. Jak to dělala? Kromě rozkošné tvářičky a dokonalých oblin jí pomáhal životní nadhled a chuť si život užít. A taky vysoké podpatky. „Nevím, kdo vynalezl vysoké podpatky, ale všechny ženy jsou mu moc dlužné. Dejte dívce správné boty a bude připravena dobýt svět,“ prohlásila.

 

3. Princezna Diana

Od tragické smrti nejoblíbenější princezny všech dob uběhlo letos už 20 let. Diana zanechala pořádně hluboký otisk v lidských srdcích, protože to její postrádalo hranice. Víc než na sobě samé jí záleželo na druhých. A hlavně na těch, kteří naši pomoc a podporu potřebují nejvíc – starých, nemocných, lidech postiženým válkou nebo bezdomovcích. Sháněla pro ně peníze, upozorňovala na jejich osudy a o některé se starala i osobně. Lidé ji milovali, protože se ke každému chovala jako k sobě rovnému a lidskost pro ni znamenala mnohem víc, než všechny šperky a tituly světa dohromady.