16. května 2017
 | 
Foto: Saint Tropez
Spolumajitel pražské cukrárny Saint Tropez Lukáš Otys má sladké rád... Ví, že dělá vždycky alespoň na chvíli život hezčím. A protože se také rád dělí, rozhodl se v cukrárně pořádat benefiční akce na podporu Nadačního fondu Kolečko, takže prostřednictvím sladkostí může posílat radost dál.

BERÁNKU, OTŘES SE

„Letos velikonočního beránka nepečte, stavte se pro něj v cukrárně Saint Tropez a přispějte jeho koupí na Nadační fond Kolečko,“ neslo se éterem rádia. Pražská cukrárna Saint Tropez v pasáži U Nováků se zatím plnila lidmi. V transparentní výrobně sladkostí strká svého beránka do trouby známá blogerka a moderátorka Veronika Koko Kokešová. Za pultem již upečené beránky prodává usměvavý spolumajitel cukrárny Lukáš Otys. A dobročinný beránek pro NF Kolečko nebyl zdaleka jediným projektem, který Otys v cukrárně pořádá. „Máme to štěstí, že se do naší cukrárny lidé vracejí, vyrábíme zde sladkosti, které dělají nám i zákazníkům radost, a tak jsme si řekli, že bychom chtěli pomáhat a dělat radost i dětem, které to potřebují. Vybrali jsme si Nadační fond Kolečko a přispíváme na jejich konkrétní projekty. Do budoucna budeme vybírat i další nadace…“ říká Lukáš, který utrženou částku za beránky ještě zdvojnásobil.

 

HVĚZDY PEČOU MAKRONKY

Další benefiční akcí, které cukrárna propůjčila své prostory, je oslava Mezinárodního dne dětí s Frekvencí 1 a Nadačním fondem Kolečko, do níž se zapojily i známé tváře. 1. června tak v pasáži U Nováků budete moct potkat třeba herečku Lindu  Rybovou, která je rovněž ambasadorkou NF Kolečko, Renatu Langmannovou, Báru Hlaváčkovou, Libora Boučka a v neposlední řadě také vzácného hosta, pana Michela Fleischmanna. „Jsem rád, že přišli kamarádi i ti, které jsme oslovili pro dobrou věc. Vážím si toho! Třeba s Bárou Hlaváčkovou teď v rámci jejího pořadu Kilák aktivně běháme a drží mě zkrátka, snad si budu moct dát pár dobročinných makronek, nebo aspoň jednu!“

Z této pětice se tak na jedno odpoledne stane tým cukrářů, který pod taktovkou  profesionála ze Saint Tropez bude péct a následně prodávat slaďounké makronky. Na konci dne předá Lukáš Otys předsedkyni správní rady NF Kolečko Lindě Jandové šek s částkou, kterou se podařilo vybrat. „Jsem moc rád, že se nám po úspěšné beránkové akci povedlo zorganizovat další, a budeme všichni doufat, že se vybere dostatek peněz, za které by Kolečko mohlo pořídit novou vrtačku do Fakultní nemocnice Krč,“ dodává Lukáš Otys konkrétní cíl akce.