13. června 2017
 | 
Foto: instagram.com/rootsjuicery
Instagram se často zelená a černá. Vše pro naše zdraví!

Aktivní (nebo také aktivované či adsorpční) uhlí je nejnovějším výživovým trendem. Spolu s AVOKÁDEM ve všech možných úpravách bere útokem sociální sítě. Po ČERNÉ ZMRZLINĚ a LATTÉ je tu zdravá černá limonáda!

Ale nenechte se zmást. S Coca Colou, která byla za lék považována před 120 lety a spoustou kostek cukru, nemá tahle limča vůbec nic společného. Jednou z jejích složek je totiž aktivní rostlinné uhlí, které má úžasné účinky na náš organismus. Dokáže na sebe totiž nabalit škodlivé látky jako suchý zip a vyloučit je z těla ven.

Nejlépe se uplatňuje při zažívacích a střevních potížích jako je např. plynatost, nadýmání nebo nevolnost. Odstraňuje ale i zápach z úst. Dokáže totiž detoxikovat organismus. Nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky.

Je ale potřeba dát pozor na to, že kromě toxinů vstřebává i některé léky, které možná užíváte. Opatrné byste měly být zejména, pokud berete léky na astma nebo antikoncepční pilulky. Jejich účinek totiž může snižovat.

Aktivované rostlinné dřevěné uhlí koupíte buďto v lékárně nebo také v prodejně zdravé výživy Country Life. Dostupné je v tabletách i kapslích nebo také ve formě prášku. Právě z něj si můžete připravit tohle netypické osvěžení.

Ingredience:

  • Šťáva z jednoho citronu
  • 1 – 2 kapsle aktivovaného uhlí (dávejte pozor na dávkování uvedené na obalu)
  • Stévie nebo javorový sirup
  • Voda
  • Led

Citron rozřízněte na poloviny a vymačkejte z něho šťávu, dávejte pozor na semínka. Otevřete jednu až dvě kapsle aktivovaného uhlí (nebo použijte prášek) a vsypte do citronové šťávy. Oslaďte podle libosti. Doplňte sklenici ledem a zalijte vodou.

Pokud užíváte aktivované uhlí, je potřeba přitom dostatečně pít, aby mohlo ve vašem organismu dobře cirkulovat a nabalit na sebe všechny toxiny. Tímhle drinkem si zajistíte, že na vodu určitě nezapomenete.

Na zdraví!

Na INSTAGRAMU pod hasagem #blacklemonade toho najdete opravdu hodně!