11. března 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Víte, jaké superpotraviny zařadit do svého jídelníčku v letošním roce, abyste byly nejen in, ale i zdravé? Že ne? My vám poradíme a hned 4 najednou!

1. Blue Majik

Pokud sledujete trendy v oblasti zdravého životního stylu, asi vám v poslední době neuniklo všudypřítomné zaklínadlo zvané Blue Majik. Co to vlastně je? Blue Majik je výtažkem ze spiruliny, což je sladkovodní sinice zařazená taktéž mezi superpotraviny. A stejně jako ona je její extrakt oceňovaný zejména kvůli svému obsahu živin – je plný vitaminů (zejména B12), enzymů a minerálů. Svůj jasně modrý odstín, podle kterého nese název, získává z C-fykocyaninu, což je typ proteinu bohatého na aminokyseliny. Studie ukazují, že C-phycocyanin je bohatý na antioxidanty s protizánětlivými vlastnostmi a může podporovat zdraví mozku.

Tuto přísadu s neobvyklým názvem najdete ve studených lisovaných šťávách, bílkovinných prášcích a dokonce je i přísadou do latte. Když se zářivě zbarvený prášek namíchá do nápojů, získají velmi zajímavý barevný nádech, vypadá tak trochu jako polévka, kterou vařila Bridget Jones. Kromě smoothies a nápojů ho můžete využít třeba i v populárních chia bowls, těstovinách nebo omáčkách.