22. května 2018
 | 
Foto: Shutterstock.com
Jak z melounu dostat to nejlepší pro vaši pleť?

Meloun obsahuje více než 90% vody, což z něj dělá ideálního kandidáta na hydratování zevnitř i zvenku. Navíc obsahuje antioxidanty, které napomáhají důkladné výživě pleti.

Osvěžení

Nejjednodušším receptem je použití šťávy z melounu. Tuto vitaminovou bombu stačí nanést na vatový tamponek a důkladně jím potírat obličej a dekolt. Chcete-li výživy více, aplikujete na pokožku i dužninu melounu, naneste ji na pleť a nechte působit cca 10 minut.

Konec napětí

Melounová šťáva dokáže zázraky s podrážděnou pokožkou například od sluníčka Stačí postižená místa potírat studenou melounovou šťávou. Dostaví se příjemné chlazení a pokožka se hydratuje a zklidňuje.

Pryč s akné

Meloun dokáže bojovat i proti otravnému akné. Díky obsahu vitaminů A, B a C. Jeho pravidelná konzumace vám tyto vitaminy dodá a to nikdy není na škodu. Zasažená místa pupínky opět můžete potírat melounovou šťávou.

Mladší vzhled

Antioxidanty obsažené v melounu bojují proti volným radikálům a tím vaše pleť vypadá mladší. Udělejte si pleťovou masku. Rozmačkejte kousek melounu, přidejte bílý jogurt a máte super hydratační duo.