27. listopadu 2017
 | 
Foto: Shutterstock. com, Esence
Kvůli svým úžasným účinkům se zcela přírodní matcha pije již po staletí.

Čím matcha tak prospívá?

Oslňující pleť

Zelený čaj obsahuje polyfenoly a vědci z Alabamské univerzity zjistili, že konzumace polyfnolů ze zeleného čaje dokáže bránit kůži před poškozením vlivem UV záření. Je dobře známo, že sluneční UV paprsky mohou poškodit kůži, způsobovat předčasné stárnutí a dokonce rakovinu kůže. Výzkum prokázal, že užitím polyfenolů se lze před kožními chorobami chránit, přičemž pomáhají udržovat pokožku mladistvou a krásnou.

Spalování kalorií

Mnoho vědeckých studií se zabývá možným vlivem zeleného čaje na termogenezi těla (tedy na rychlost, kterou tělo spaluje kalorie) a na jeho účinky na oxidaci tuk. Výtažek ze zeleného čaje je nyní obsažen v mnoha přípravcích na hubnutí. Matcha je nejspíše tou nejčistší a nepříznivější formou výtažku ze zeleného čaje – a navíc skvěle chutná.

Energie, koncentrace a soustředění

Stejně jako všechny druhy zeleného čaje i matcha obsahuje kofein, což je přirozený stimulant. Matcha také obsahuje důležitou aminokyselinu L-teanin. Zdá se, že výsledkem spolupráce těchto složek je pomalé uvolňování energie, spíše než rychlý příval energie a potom útlum. Mnoho lidí uvádí, že několik hodin poté, co matchu vypijí, mají pocit zvýšené pozornosti a soustředění. Bylo provedeno – a stále se provádí – mnoho výzkumů zabývajících se tím, jak může L-teanin podporovat mozkové vlny alfa, o kterých he známo, že napomáhají koncentraci.

Chcete-li se o tomhle fenomenálním zeleném čaji dozvědět úplně všechno, doporučujeme knihu „Kniha o čaji matcha“ . Odhalíte jeho dějiny, včetně fascinujícího japonského čajového obřadu, a seznamíte se se zvláštním způsobem pěstování, třídění a mletí. Objevíte možnosti báječně zeleného prášku jako přísady do všeho – od zmrzliny a croissantů po pivo, smoothie a čokoládové tyčinky a vyzkoušet můžete i 14denní očistnou kůru.