12. října 2016
 | 
Foto: Shutterstock
Zdravý a navíc neskutrčně dobrý!

INGREDIENCE

Korpus:
200 g lískových ořechů
28 datlí
3 lžíce citronové šťávy
4 lžíce strouhaného kokosu

Náplň:
200 g kešu ořechů (přes noc namočených ve vodě)
1 pomeranč
1 střední mandarinka
3 lžíce kokosového oleje
3 lžíce sirupu z agáve

Poleva:
130 g loupaných mandlí (přes noc namočených ve vodě)
2-3 lžíce kakaa z nepražených kakaových bobů
3 lžíce kokosového oleje
sirup z agáve dle chuti

POSTUP

1. Lískové ořechy, kešu ořechy a mandle přes noc namočíme do vody (každý druh zvlášť). Druhý den namočená jádra slijeme a propláchneme vodou. Lískové oříšky vložíme do mixéru a společně s datlemi, citronovou šťávou a lžící vody rozmixujeme. Přidáme kokos a promícháme. Vzniklá směs by měla být konzistenci těsta. Směs natlačíme do dortové formy o průměru 24 cm a lžící uhladíme. Dáme zatuhnout do mrazáku.

2. Mezitím připravíme náplň. Kešu ořechy vložíme do mixéru a rozmixujeme na pastu (kaši). Pomeranč i mandarinku oloupeme a rozdělíme na jednotlivé dílky. Vložíme je k ořechům, rozmixujeme, přidáme kokosový olej a ochutíme sirupem z agáve. Znovu vše důkladně rozmixujeme. Čím pečlivěji, tím lépe, aby byla konzistence co nejhladší. Náplň nalijeme na ztuhlý korpus a vložíme zpět do mrazáku.

3. Připravíme polevu. Mandle, kakao a kokosový olej dáme do mixéru, přilijeme 4 lžíce vody a vše důkladně rozmixujeme. Dochutíme sirupem z agáve a nalijeme na dort. Stěrkou polevu rovnoměrně rozetřeme a dort dáme opět zatuhnout do mrazáku.