5. prosince 2017
 | 
Foto: Shutterstock.com
Většinou si jich všímáme, jen když nás na sebe upozorní požárem, zemětřesením, vichřicí nebo povodní, ale ony jsou s námi pořád. A co víc, nejsou jen s námi, jsou i v nás. Jak je využít v náš vlastní prospěch?

Prostě živel

Možná vám tak říkala maminka, když jste byli děti… Živel, samozřejmě, ale jaký vlastně. Který je ten váš? Nejjednodušší je určit živel podle znamení horoskopu.

Vodními znameními jsou Rak, Štír a Ryby a u těch, kteří se narodili pod vládou vodního živlu, se předpokládá velká intuice, emotivnost, ale i jistá poddajnost. Voda je považována za ženský živel.

Mezi ‚ohniváky‘ patří Lvi, Berani a Střelci a jejich charakteristikou je výbušnost, vůdcovské ambice, tvořivost, ale i sklon k agresivitě a hazardu. Živel Ohně má mužskou polaritu.

Pak jsou tu temná znamení Země – Býk s Pannou a Kozorohem. Země dává  stabilitu, ale také touhu po moci, tvrdost, ovšem i egoismus a pragmatický pohled na život. Zemský živel je ženský, je v něm moudrost starých životem poučených žen.

Zato živel Vzduchu je mnohem veselejší, pod jeho vládou dovádějí Blíženci, Váhy a Vodnář.  Vzdušný živel je nestálý, inspirativní, tvořivý a komunikativní, ale také nespolehlivý. Vzduch má mužskou polaritu a tvoří protiváhu vážné a trochu posmutnělé Zemi.