30. srpna 2017
 | 
Foto: The Weinstein Company
Včera jsme byli na premiéře a film rozhodně můžeme doporučit!

Včera večer jsme byli v kině na premiéře romantického dramatu Tulipánová horečka a na vlastní oči jsme si ověřili, jak moc romantický tenhle film je. U mnoha hollywoodských filmů totiž romantika končí tím, že jí tvůrci napíšou do popisku k filmu. V kině se pak vrtíte tím, jak vám je trapně za herce, a romantika je někde v hloubi snímku schovaná. U Tulipánové horečky to tak není.

Věrně vykreslené prostředí Amsterdamu 17. století, kde se prolíná okázalost a chudoba, vás okamžitě vtáhne do děje. Od prvního do posledního momentu v napětí sledujete jak příběh dopadne. Když už to vypadá, že si na chvíli oddychnete, přichází další neskutečná změna.

Zdroj fotky: The Weinstein Company

Nebudeme vám kazit zážitek popisováním příběhu. Ač se na první pohled může zdát z informací, které najdete na internetu, jedoduchý, opak je pravdou. Tolik dějových zvratů a velmi zvláštních odboček a linek, dělá Tulipánovou horečku nepředvídatelnou a zajímavou. Není všechno zlato, co se třpytí. Když to s někým vypadá dobře v půlce filmu, neznamená to, že z něj na konci nebude troska, a naopak.  V hlavních rolích září Alicia Vikander, Dane DeHaan a Christoph Waltz. Ani ty vedlejší však nedoporučujeme přehlížet. Ve filmu to ani dost dopředu nepůjde, protože i herecké výkony legendární Judi Dench, Zacha Galifianakise, či Cary Delevingne jsou velmi dobré.

Opravdu mladičká Sophie podlehne malíři Janovi? Utečou spolu pryč? Dočká se bohatý obchodník Cornelius Sandvoort vysněného potomka? A jak to dopadne s tulipány, na jejichž burzu se během filmu mnohokrát podíváme s různými postavami? Už od zítřka se to dozvíte v kinech!

Zdroj fotky: The Weinstein Company