24. srpna 2017
 | 
Foto: The Weinstein Company
Máš ráda romantiku? Kdo ne, že? Pak se těš na 31. srpna do kina na jednu pořádnou!

Amsterdam, kytičky, láska a zklamání, top herci. To bude skvělý koktejl, který zažiješ v českých kinech na konci prázdnin. 31. května má totiž premiéru hvězdný film Tulipánová horečka.

Název je výstižný, v tomhle romantickém dramatu z Nizozemí 17. století totiž opravdu půjde o tulipány a pořádnou horečku. Bohatý obchodník Cornelio (Christopher Waltz) se ožení s mladičkou Sophií (Alicia Vikander) a zdá se, že mu nic nemůže překazit jeho štěstí. Jak už to tak ale v životě bývá, nikdy nemáte nic jistého…

… Cornelis si objedná portrét své krásné manželky u nadějného malíře (Dane DeHaan). Asi tušíte, co se stane. Ano, tihle dva se do sebe vášnivě zamilují a zrodí se veliká, zakázaná láska. Sledujeme tak příběh, lásky, vášně, ale i podvodů, lží a nenávisti. Jejich nadějí na společnou budoucnost je vzácná tulipánová cibulka, díky které by mohli získat hodně peněz.

Pamatujte však, že se děj neodehrává v současnosti, ale v 17. století, a tak je otázku, jestli se opravdu Sophie plně oddá svému milenci a pustí se na cestu lásky a riskování, nebo zůstane věrná a poslušné svému manželovi, i když už v manželství není šťastná.

Už 31. srpna  můžete zajít do kina na skoro 2 hodiny plné romantiky od režiséra Justina Chadwicka. Knižní předlohou filmu je bestseller spisovatelky Deborag Moggachové.