20. ledna 2018
 | 
Foto: Getty Images
Nominace na Grammy Awards už se několik let potkávají s kritikou u fanoušků a mnohdy také u samotných hudebních hvězd!

Pamatujete se, když Justin Bieber nezískal žádnou nominaci na Grammy za své hitové album? Bylo z toho velké pozdvižení mezi hudebními fanoušky i odborníky a Justin se rozhodl na Grammy ani nejít.

Letos se v jeho stopách vydává hned čtveřice umělců, která by podle zákulisních zpráv měla na předávání chybět z vlastního rozhodnutí. Jde o dva zpěváky, Justina Timberlaka a Eda Sheerana, a dvě zpěvačky, Lorde a Taylor Swift!

Pojďme si to vzít pěkně po pořádku…

Justin Timberlake: Šestatřicetiletý zpěvák se plně koncentruje na své vystoupení na SuperBowlu, a tak na Grammy nevystoupí, to je celkem pochopitelné. Dle zákulisních zpráv ale odmítl i pozvání na slavnostní galavečer. Prý organizátorům nemůže zapomenout to, že nenominovali jeho album The 20/20 Experience!

Ed Sheeran: Zrzavý sympaťák v posledních letech válcuje snad všechny hudební trhy. Letos má dvě nominace, ale na vyhlášení prý bude nejspíše i přesto chybět, minimálně nebude (překvapivě) mezi vystupujícími, to už je teď jisté! Edův tým zůstal nemile překvapený, když jejich svěřenec nezískal žádnou nominaci v hlavních kategoriích!

Taylor Swift: Album Reputation vyšlo pozdě na to, aby mohlo usilovat o nominace. Přesto Taylor podle všeho nominaci mít mohla ( a měla) za svůj hitový singl Look What You Made Me Do. Nemá a Taylor má prý pro pořadatele Grammy jen slova kritika, kvůli více věcem, už delší dobu. Letos stoprocentně nevystoupí a nejspíše jí neuvidíme ani na červeném koberci.

Lorde: Kontroverzní zpěvačka patří mezi „zlobivé holky“ hudebního světa. Pamatujete si určitě třeba její dissování Seleny Gomez. Právě Lorde je jedinou ženou, která má letos nominaci na Album roku. Přesto jí však organizátoři nenabídli vystoupení, což její tým rozzuřilo tak, že se teď dohadují, jestli se Lorde vůbec na galavečeru objeví. Vzhledem ke své nominaci by ale snad měla.

Dříve bylo nemysliitelné, aby nějaká hudební hvězda odmítla pozvánku na tyto nejprestižnější hudební ocenění světa. Zdá se, že Grammy Awards už nejsou co bývaly… na druhou stranu, přeci nemohou nominovat všechny hudební hvězdy!