27. května 2017
 | 
Foto: Getty Images
Třiadvacetiletá zpěvačka vydala prohlášení, na které všichni čekali. Přečti si jeho český překlad!

Už pět dní uteklo od děsivého teroristického útoku po koncertu zpěvačky Ariany Grande v anglickém Manchesteru. Od té doby snad všichni čekali na oficiální vyjádření Ariany k celé události. To přišlo. Krásná zpěvačka ho vyvěsila na své sociální sítě a my vám přinášíme jeho český překlad!

Mé srdce, modlitby a nejupřímnější soustrast jsou s oběťmi útoku v Manchesteru a jejich nejbližšími.
Není tu nic, co bych mohla udělat já, nebo kdokoliv jiný, abychom vás zbavili té bolesti, kterou cítíte.
Nicméně vám poskytuji mou ruku a srdce a všechno, co bych vám byla schopna dát, kdybyste potřebovali mou pomoc v jakémkoliv směru.
To jediné, co můžeme teď udělat, je vybrat si, jaký dopad to bude na naše životy mít.
Myslela jsem na mé fanoušky a na vás všechny během minulého týdne neustále. Způsob, jakým jste to vše zvládli byl inspirativnější a jsem na vás pyšná víc, než si vůbec dokážete představit.
Soucit, laskavost, láska, síla a jednota, které jste prokázali jeden druhému tenhle týden jsou přesným opakem toho příšerného plánu, kterého bylo potřeba k vykonání takového zla, které se stalo v pondělí.
Vy jste opakem.
Omlouvám se za tu bolest a strach, který musíte pociťovat a také za trauma, kterému musíte čelit.
Nikdy nepochopíme, proč se dějí takové události, protože to pro nás není přirozené, a proto nesmíme ustoupit.
Nesmíme přestat nebo jednat ve strachu.
Nedovolíme, aby nás to rozdělilo.
Nenecháme nenávist vyhrát.
Nechci strávit zbytek tohoto roku, aniž bych své fanoušky nemohla vidět, podržet a povzbudit, stejným způsobem, jako oni povzbudili mě.
Naše odpověď tomuto násilí musí být sblížení, že pomůžeme jeden druhému, že budeme více milovat, že budeme zpívat hlasitěji a že budeme žít laskavěji a velkoryseji, než kdy dřív.
Vrátím se do tohoto úžasného a statečného Manchesteru, abych mohla strávit čas se svými fanoušky a uskutečnila benefiční koncert na počest a pro získání peněz pro oběti a jejich rodiny. Chci poděkovat svým hudebním kolegům a přátelům, že se stali součástí našeho vyjádření lásky Manchesteru. O detaily se s vámi podělím hned, jak bude všechno potvrzené.
Od toho dne, kdy jsme začali dávat Dangerous Woman Tour dohromady, řekla jsem, že tahle show, více než cokoliv jiného, bude bezpečným místem pro mé fanoušky. Místo, kam by mohli uniknout, kde by mohli oslavovat, kde by se mohli uzdravit, kde by se cítili bezpečně a kde by byli sami sebou. Kde by mohli poznat kamarády, které si na internetu vytvořili. Kde by se mohli vyjádřit.
Tohle se nezmění.
Když se podíváte do publika mých koncertů, uvidíme nádherný, rozmanitý, čistý a šťastný dav.
Tisíce lidí, úžasně rozdílných, všichni ze stejného důvodu. Kvůli hudbě.
Hudba je něco, co můžou všichni na Zemi sdílet.
Hudba nás má uzdravit, dát nás dohromady a činit nás šťastnými.
V tom taky budeme pokračovat.
Budeme pokračovat na počest těch, které jsme ztratili, jejich blízkých, mých fanoušků a všech, kteří byli ovlivněni touhle tragédií.
Budou v mé mysli a v mém srdci každý den a budu na ně myslet po zbytek svého života.

Ari