8. ledna 2015
 | 
Tady najdeš jedny z nejstrašidelnějších míst na světě!

Ostrov duchů – Hashima (Japonsko)

Leap Castle – Hrabství Offaly (Irsko)


Hrad s dlouhou násilnou minulostí. Prý zde straší hned několik duchů, mezi nimi i děsivý „elemental“ (neboli TO). Ti, kteří se s ním setkali, ho popisují jako věc s lidskýma očima a odporným zápachem.


Resort San Zhi – Tchaj-wan


Moderní futuristická vesnice měla být místem pro luxusní dovolenou. Jenže při stavbě se stalo několik vážných nehod, při nichž přišlo o život několik dělníků. Nakonec se dělníci odmítali na staveniště vrátit – prý se tam totiž setkávali s duchy svých zemřelých spolupracovníků. Na nedaleké silnici docházelo k podivným automobilovým nehodám a toto místo si několik lidí zvolilo k sebevraždě. Podle některých informací byly po zahájení výstavby na místě odhaleny kosterní pozůstatky asi 20 000 lidí (půda San Zhi dříve sloužila jako pohřebiště pro nizozemské vojáky). Problémy se ale začaly až poté, kdy byla zničena socha tradičního orientálního draka (kvůli stavbě vozovky).


Staynley Hotel – Estes Park (Colorado)


Jeden z nejvíce duchy pronásledovaných hotelů v Americe, který se stal inspirací pro horor Stephena Kinga – Osvícení.


Katakomby – Paříž (Francie)


Pařížské katakomby začaly vznikat již ve starověku, kdy Římané pod Paříží dolovali kamení. Od roku 1780 se katakomby staly úložištěm lidských ostatku ze zrušených hřbitovů, které musely ustoupit nové městské zástavbě. Do roku 1814 již byly do katakomb umístěny ostatky více než šesti milionů lidí. V současnosti mají katakomby několik set kilometrů chodeb v hloubce kolem 20 metrů pod celou Paříží, z nichž je jen část (asi 2 km) zpřístupněna návštěvníkům. Několik lidí se tam ztratilo a už nikdy nenašlo cestu ven. Ve 21. století se začal kus hroutit, a tak je museli podepřít pilíři.


Státní psychiatrická léčebna v Danveru (Massachusetts)


Pacientům se v léčebně prováděly lobotomie mozku (operativní neurochirurgický zákrok, při kterém jsou přerušena nervová vlákna spojující mozkový lalok s ostatními částmi mozku). Kromě toho se používaly elektrošoky a podivné formy chemoterapie. Pacienti nosili svěrací kazajky. V podzemí je spletitá síť chodeb, která až příliš připomíná labyritnt. Že by se tu prováděly pokusy na pacientech? Není divu, že v tomto hotelu prý straší!