18. listopadu 2016
 | 
Foto: instagram.com
Její drtivý náskok nejspíše mnohé z vás překvapí!

Kdyby se vás někdo zeptal, která celebrita pod 30 let vydělává nejvíce peněz na světě, mnozí z vás by si určitě na jméno šestadvacetileté zpěvačky Taylor Swift nevzpomněli. Ona ale nechala své kolegy a kolegyně ze světa hvězd za sebou doslova "o parník"! 

Megaúspěšné turné a pořádná dávka reklamních partnerství, to je důvod, proč si Taylor za loňský rok vydělala neuvěřitelných 170 milionů dolarů (aktuální kurz: 1 dolar = 25, 2 Kč). Nikdo ze světa showbyznysu pod 30 let se jí nemůže rovnat, a to ani zdaleka.

Taylor uspěla se svým turné 1989 World Tour. V Severní Americe s ním zbořila všechny rekordy a stalo se tam nejvýdělečnějším turné všech dob. Swift je navíc jedinou zpěvačkou v historii, která má na svém kontě hned dvě ceny Grammy za Nejlepší album roku. Spoustu peněz získala také z reklamních kampaní – mj. pro Apple nebo Coca Colu. Všichni můžeme být rádi, že Taylor nejen umí peníze vydělat, ale také velkou část z nich předat na potřebné účely. Vždyť už několik let po sobě je celebritou, která pomáhá nejvíce ze všech!

TOP 10 nejvýdělečnějších celebrit pod 30 let

10) Jordan Spieth (53 mil. dolarů, 23 let)

– golfista, který vyhrál za uplynulý rok dva major turnaje (mj. US Open)

10) Cam Newton (53 mil. dolarů, 27 let)

– hráč amerického fotbalu, spoustu peněz mu přinesl nový kontrakt s Carolinou Panthers

9) The Weeknd (55 mil. dolarů, 26 let)

– druhý nejlépe vydělávající sólo zpěvák na tomto seznamu. Úspěch mu zaručilo světové turné a skvělé prodeje albumu.

6) Kevin Durant (56 mil. dolarů, 28 let)

– úspěšný basketbalista. Jeho průměr více než 27 bodů na zápas je nejlepší ze všech aktivních basketbalistů v NBA a třetí v historii.

6) Justin Bieber (56 mil. dolarů, 22 let)

– nejmladší osoba v žebříčku. Turné a sponzoři, to jsou zdroje příjmů kanadské superstar, která před pár dny navštívila i Prahu a odehrála koncert ve vyprodané O2 Aréně.

6) Novak Djokovič (56 mil. dolarů, 29 let)

– i když Novak před pár dny přišel o post světové jedničky, stejně nestrádá. Pořád je nejlépe vydělávajícím tenistou světa.

5) Rihanna (75 mil. dolarů, 28 let)

– všímáte si ten velký skok od šestých míst? Rihanně se dlouhodobě daří, i když se její desky ANTI neprodalo až tolik kusů, kolik by si přála, pořád patří k nejúspěšnějším zpěvačkám 21. století. 

4) Adele (80,5 mil. dolarů, 28 let)

– Adele vždy přijde, zvítězí a odejde. Zčistajasna vydá nové album a prodá se ho více než 3 miliony kopií v úvodních sedmi dnech. Impozantní! Velké příjmy navíc generuje i její koncertní turné.

3) Lionel Messi (81,5 mil. dolarů, 29 let)

– druhý nejlépe vydělávající sportovec světa a první mezi sportovci do třiceti let. Už mnoho let se vedou spory, kdo že je ten nejlepší fotbalista na planetě. Messi nebo Ronaldo?!

2) One Direction (110 mil. dolarů, 22-24 let)

– Harry, Niall, Liam a Louis mají aktuálně pauzu, ale stejně jim projekt 1D i za poslední rok přinesl nemalé finanční prostředky. Stihly se totiž započítat příjmy z jejich "rozlučkového" On The Road Again turné. Momentálně se všichni snaží prosadit sólově, ale fanoušci věří v brzký návrat nejvýdělečnějšího boy bandu všech dob.

1) Taylor Swift (170 mil. dolarů, 26 let) 

– vše už bylo napsáno. 1989 World Tour a lukrativní reklamní kontrakty = neohrožené první místo!