1. srpna 2016
 | 
Foto: telegraph.co.uk
V sobotu měla světovou premiéru divadelní hra Harry Potter And The Cursed Child a my tak víme, kdo je prokleté dítě!

Je to tady, o víkendu měla v Londýně premiéru divadelní hra ze světa Harryho Pottera. Jde vlastně o pokračování jeho příběhů, teď však poprvé na divadelních prknech. 

Včera vyšel scénář i v knižním vydání a čeští fandové se na něj mohou těšit v překladu v září! Bestsellerová série o Harrym Potterovi vycházela mezi lety 1997 a 2007. Po celém světě se prodalo přes 450 milionů výtisků, série byla přeložena do 79 jazyků a vzniklo podle ní osm úspěšných velkofilmů.

SPOILER

Děj příběhu se samozřejmě dlouho neutajil, tedy spíše ani chvíli 🙂 Víme tak, kdo je oním prokletým dítětem z názvu knihy. Posaďte se, protože je to vážně zvláštní zápletka. Prokleté dítě má být dcera Lorda Voldemorta a Bellatrix, která se jmenuje Delphine! Dívka se o své minulosti dozví od manžela Bellatrix a chce pomstít smrt svých rodičů! Ano, očekáváte správně, že se můžeme těšit na bitvu potomka Voldemorta a Harryho (jeho nejmladší syn se jmenuje Albus, podle Brumbála, a právě on bude hrát v příběhu zásadní roli).

SPOILER

A o čem že "osmý díl" ságy Harry Potter celkově bude?

Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst. (text distributora)