19. června 2016
 | 
Jedinečná příležitost zapojit se aktivně do nominací již třetího ročníku Esquire Man 2016.

Máte ve svém okolí muže, který si zaslouží uznání druhých? Pak neváhejte a nominujte svého favorita na stránkách esquireman2016.jenpromuze.cz!

Deset nominovaných mužů zvolila redakce časopisu Esquire a dalších deset mužů vybírá redakce z nominací vás, čtenářů.

Představujeme druhou nominaci redakce časopisu Esquire: Rosťa Novák

Narozen 1979, herec, režisér, ředitel
 Cirk La Putyka a umělecký ředitel Jatka78.
 S Cirk La Putyka získal mnohá ocenění.

>  V naší company Cirk La Putyk teď máme 214 lidí ze 16 států, kteří pro nás pracují. Vedeme ji s bráchou, není to zrovna jednoduchý, ale člověk asi musí mít nějaké vůdčí schopnosti.

> V tuhle chvíli asi nejsvobodnější, co dělám, je umělecký žánr nový cirkus. Zažil jsem toho hodně, ale tohle je asi nejsvobodnější umění. Mám svobodu dělat to, co mě baví, a tak, jak mě to baví. Hranice si určuju sám.

> Hrdinství obdivuju na lidech, kteří mají práci související s hrdinstvím. Já jsem se nikdy nedostal do situace, kdy bych mohl hrdinský čin vykonat. Říkám zaplať pánbu, protože taková situace není úplně příjemná. To je až potom, když to dobře dopadne.

> Mám jedno moto od táty, které mi předal, když jsem pracoval v Národním divadle: Nemiluj sebe na divadle, ale divadlo v sobě. To je pro mě důležitá věta, kterou si říkám před představením, nebo když něco tvořím.

Celý rozhovor s Rosťou Novákem najdete ZDE