2. května 2016
 | 
Vyzpovídali jsme krásnou zpěvačku Celeste Buckingham.

Dvacetiletá zpěvačka Celeste Buckingham je vycházejícím sluncem světové pop music.  Usměvavá, milá Slovenka americko-švýcarského původu je v Americe tak trochu nováčkem a zároveň tak trochu zkušenostmi otřískanou umělkyní.

Finalistka Superstar na sebe práskla, že čokoládu miluje a jen tak se jí nevzdá! „Já mám čokoládu spojenou s každým zážitkem! Miluju čokoládu a netroufnu si ani zkoušet přestat ji jíst,“ směje se. Co ještě miluje? No přece pódium a zpívat pro lidi. Jak Celeste říká, vydávat ze sebe energii, je lék na všechno. „Vidím ty lidi, co čekají na můj výkon, a prostě jim to dám, protože vím, že na to čekají. Chci, aby odcházeli spokojení, a chci je potěšit. To mě vždy zachrání. Můžu být před vystoupením úplně mrtvá a unavená a jen co vyjdu na pódium, je to jako zázrak. Hudba je magická.’’

Písničky sympatické zpěvačky nedávno okouzlily publikum až za oceánem. Celeste se v Americe prosadila v hitparádách! „Je to silný pocit. Nejdřív takové překvapení, člověk tomu nevěří, a já tomu pořád trochu nevěřím, že se nám to podařilo,“ směje se. Sama o sobě říká, že je odevšad a v Americe si právě toho cení nejvíc. „Pro ně je lákavé to, že si řeknou, je sice Američanka, je naše, ale zároveň má něco z toho venku. To je hlavně pro Američany hodně lákavé, nejsem tam jediná, u které to takto funguje. Jsou i jiné zpěvačky a herci a herečky, které se takto prosadily.“ Ale i přesto si Celeste připadá mentálně jako Slovenka.  

A když má Celeste těžký den?

„Já když domů přijdu po dlouhém náročném dni, naleju si nějaké dobré pití a dám si kousek, dva, tři… nebo čtyři čokolády a hned je mi líp,“ rošťácky se směje. Zapálit si svíčky a vyčistit si hlavu? Celeste se musí uznat, že relaxovat umí. Pokud na to má zrovna prostor. „Volný čas? Ten nemám! Jsme mladé, ambiciózní holky. Všechno chceme zařídit, domluvit, ženeme se za kariérou. Semtam se prostě zastavit, podívat se kolem sebe a říct si, jak je ten svět fajn, to je třeba!“

Momentálně slavíte úspěchy v Americe, kde se Váš singl dostal do nejprestižnější americké hitparády. Musíte se v Americe prezentovat jinak nebo jste stále sama sebou a nezáleží na tom, na jakém kontinentu vystupujete?

Snažím se být v podstatě sama sebou všude, a to jak v soukromém, tak pracovním životě. Na druhé straně v rámci trhu a marketingu je to určitě jiná věc. Zrovna vy, z firmy, kde taky pracujete na celosvětovém prodeji, tomu určitě rozumíte. Každý trh je jiný, chtíč a potřeby lidí, kteří žijí v nějaké zemi, se mění, každý chce něco jiného. V Americe se mi začalo dařit tím, že jsme tam dali jinou písničku, než máme momentálně pro československý a evropský trh. A funguje to. Protože na evropský trh funguje něco jiného a v americkém funguje zase něco úplně jiného. Takže se snažím, v podstatě jsem to pořád já, jsou to moje písničky, jen se to zorganizuje jinak, podle toho, kde to dáváme ven.