28. dubna 2016
 | 
18. ročník festivalu Okoř se šťávou proběhne v podhradí hradu Okoř 28. 5. od 12:00.

Slza má za sebou neuvěřitelně úspěšný rok. Jak ho hodnotíte?
Petr: Byl strašně rychlý. A plný zážitků, o kterých se nám ani nesnilo.
Lukáš: Vlastně ještě nedávno jsme seděli ve studiu, o Slze vědělo jen pár známých a my vůbec netušili, jestli naše tvorba někoho bude zajímat. A dnes je debutová deska Katarze multiplatinová, koncerty vyprodané a máme ty nejúžasnější fanoušky. Moc si toho vážíme!

Co vás k hudbě přivedlo? Jaké byly vaše muzikantské začátky?
Lukáš: Mě k hudbě vedli od malička rodiče. Chodil jsem do lidušky na kytaru, později i na kontrabas, ale strašně mě to nebavilo. Chytlo mě to až na střední, kdy jsem začal hrát v lokálních kapelách. Pak jsem šel na vysokou a začal hrát jako doprovodný kytarista různých interpretů. Takto jsem se postupně dostal do kapely Xindla X a začal pomalu přemýšlet o vlastní kapele. A vznikla Slza.
Petr: Já jsem ve čtrnácti letech začal hrát na bicí a klávesy, dva roky na to jsem začal zpívat. Vše jsem dělal jako samouk, na hodiny zpěvu jsem začal chodit až když jsme založili Slzu.

Máte nějaké vzory? Co vás nejvíce inspiruje?
Lukáš: Já jsem vyrostl na rockové hudbě a jako většina kytaristů jsem měl své vzory hlavně v kytaristech – Ritchie Blackmore, Zakk Wylde, Kirk Hammett, Tony Iommi a mnoho dalších. Dnes je pro mě největší inspirací současná světová pop music.
Petr: Pro mě jsou to zpěváci jako Ed Sheeran, Bruno Mars nebo Adam Levine.

Máte za sebou tři úspěšné hity (pozn.Lhůta záruční, Celibát, Katarze). Nyní jste představili čtvrtý Fáze pád. O čem je a kdo za ním stojí?
Petr: Písnička je o tom, když usilujete o zdánlivě nedosažitelný cíl, snažíte se, ale okolí vás od toho odrazuje a hází vám klacky pod nohy. Ale vás to přesto neodradí a jdete si za svým cílem.
Lukáš: Autorem hudby jsem já spolu s naším producentem Daliborem Cidlinským Jr. a autorem textu Ondřej Ládek. Režie videoklipu se opět ujal Vít Karas, se kterým jsme točili už dva videoklipy – Celibát a Katarze.

Klip k singlu nasbíral za týden přes půl milionu zhlédnutí. Jak se vám natáčelo?
Lukáš: Je to neuvěřitelné, ale za deset dní jsme překonali milionovou hranici zhlédnutí. Je to rekord ve sledovanosti našich klipů a jsme moc rádi, že se tolik líbí!
Petr: Natáčení probíhalo tentokrát úplně jinak, než u předchozích klipů. Pro mě bylo mnohem náročnější, hlavně fyzicky. Odnesl jsem si z něj několik modřin a naražených kostí – ale neskutečně jsem si to užil. Jsme rádi, že jsme klip udělali trochu jinak než dosud – vtipně a bláznivě.