18. prosince 2015
 | 
Aneb nalaďte se na Vánoce už týden před nimi!

„Už“ tu není úplně přesné. Vždyť těch 6 dnů uteče rychle jako voda. Jen párkrát se vyspíme a už budeme jíst bramborový salát a rozbalovat dárky!

Trable o Vánocích (2015)

  • Na tenhle film můžeš jít právě teď do kina! Ve skvěle obsazené komedii o vánočních svátcích sledujeme členy širší rodiny, kteří se snaží tradičně sejít, aby společně oslavili svátky.

Láska nebeská (2003)

  • Tahle romantická komedie nás zavede do současného předvánočního Londýna, kde se odehraje příběh skládající se z mnoha nádherných milostných historek – někdy romantických, někdy smutných, někdy pošetilých. Žádná nepostrádá svůj osobitý humor. Všude, kam se podíváte, způsobuje láska chaos. Stačilo pár let a z Lásky nebeské se stala vánoční klasika!

Sám Doma (1990)

  • „Mám pocit, že jsme doma nechali něco důležitého,“ sdělí paní McCallisterová manželovi na palubě letadla směřujícího přes Atlantik do Paříže. To ještě netuší, že to co doma zapomněli je nejmladší člen jejich početné rodiny, Kevin. Tak začíná nejúspěšnější film roku 1990, vánoční komedie o zapomenutém synkovi a dvou nešikovných lupičích. Kevin vůbec nepropadne panice, právě naopak.

Grinch (2000)

  • Grinch přišel na svět stejně, jako všichni Kdovíci z městečka Kdosice. Jedné chladné noci přistál ve svém parapleštníčku na prahu dvou dobromyslných sester, Růži a Kláry. Ujaly se ho s láskou, přestože už od první chvíle tušily, že se od ostatních kdosických mrňat liší. V osmi letech Grinchovi narostly vousy a chlupy, navíc nazelenalé, a jeho vrstevníci ho provázeli výsměchem snad na každém kroku. Tehdy, v předvánočním čase, opustil domov, zanevřel na všechny, odmítl slavit Vánoce…tenhle film stojí za to vidět!

Tři oříšky pro Popelku (1973)

  • Jednu z nejkrásnějších českých pohádek s hudbou Karla Svobody a úžasnou Libuškou Šafránkovou v hlavní roli přece nemůžeme vynechat. Většina z nás u ní každý rok rozbaluje dárky 🙂

Polární expres (2004)

  • Jednoho vánočního večera před domem malého chlapce zastaví vlak a strojvedoucí ho pozve na jízdu na Severní pól. Chlapec sebou bere i své kamarády a zažívají jízdu svého života. Úžasná vizuální podívaná. V originálu mluví Tom Hanks!

Snowboarďáci (2004)

  • Druhý český film v našem výběru. Legendární komedie s Vojtou Kotkem a Jirkou Mádlem patří ke správné zimní atmosféře školních lyžáků i Vánoc s rodinou!

Jaký film máš spojený s Vánocemi ty?