10. prosince 2015
 | 
Tahle stolní hra se stala v loňském roce Hrou roku a TY jí prostě musíš mít!

Koncept se řadí ke hrám typu Aktivity. Svou nominaci a samotné ocenění nezískal Koncept jen tak náhodou. Je totiž až nebezpečně zábavný.

Cílem je, buď sám, nebo ve dvojici, která se může a dokonce by měla radit a spolupracovat, uhodnout slovo, název, jméno či frázi, které má soupeř či dvojice soupeřů na mysli. Dvojice používají k napovídání protihráčům nikoliv slova či pantomimu, ale několik typů symbolů (obrázků), které označují přímo na speciální herní desce, jež je součástí a základem Konceptu. Je třeba zapojit nejen intuici, ale také fantazii! Pokud neuhádne soupeř hned, přidáváme další barevné značky, aby informaci zpřesnily a zúžily tak okruh, ve kterém se hledané slovo nachází.

Dva body získává ten, kdo jako první uhádne na základě symbolů slovo, jméno nebo frázi, kterou si protihráči z kartičky vybrali a na níž myslí. Vítězí pochopitelně ten, kdo nasbírá nejvíce bodů. Hru Koncept doporučuje i mistr světa v K1 Petr Vondráček, jenž se při hře bavil natolik, že ji nakoupil svým přátelům na velkou narozeninovou party.

Koncept zabaví každého. Více info o téhle populární hře najdeš na Hraj.cz!