26. října 2015
 | 
Pamatujete si na drsného učitele Zekiho, který se před rokem zjevil ve filmu Fakjů pane učiteli? Teď se vrací i se svou ujetou třídou. A jede s nimi na výlet.

29. října musíte do kina, protože ten den má premiéru komedie Fakjů pane učiteli 2 a na vás čeká pořádná porce hlášek a často hodně drsných vtipů.

Být úspěšným lupičem vyžaduje mít pevné nervy. A když jste k tomu i učitelem na střední, potřebujete nervy jako špagáty a vražednou bezohlednost. A díky tomu u školní tabule uspěl bývalý zločinec a současný samozvaný učitel Zeki Müller. K jeho smůle jej v pedagogické kariéře čekají i zásadní nepříjemnosti: hlavně ranní vstávání a voprsklí studenti. Kariéra učitele mu připadá mnohem náročnější než jeho dosavadní poněkud trestná činnost. Díky kontaktům z minulosti také přijde ke slušné hromádce kradených diamantů, které rafinovaně ukryje do plyšového medvídka. Jenže jeho tak trochu potrhlá kolegyně Lisi Schnabelstedtová plyšáka bezelstně věnuje dětské charitě v Thajsku.

Souhrou náhod ředitelka školy zoufale shání učitele, který by jel se studenty na výlet do zahraničí. Chce, aby její “Goethovo gymnázium” předčilo svého namyšleného konkurenta, “Schillerovo gymnázium”. Obě školy totiž tvrdě soupeří a Zeki se této příležitosti chytí. Vidí v tom šanci, jak získat diamanty z východoasijské země zpátky.

Spolu se školním kroužkem ekologie, mezi nimiž nechybí exot Etienne, který z 11% trpí Aspergerovým syndromem, a parta grázlíků z 10. B v čele s Chantal, odcestuje do chudé rybářské vesnice v Thajsku. A tam se všichni tvrdě a nemilosrdně střetnou s učitelem Hauke Wölkim a jeho třídou šprtů ze Schillerova gymnázia. A aby toho na Zekiho nebylo málo, tak se jeho studenti navíc rozhodnou zabránit svému zbožňovanému učiteli, aby našel „své“ diamanty a pověsil učitelování na hřebík. Jak Zeki, který je pořád jednou nohou v kriminále a druhou ve sborovně, skončí? Tak to zjistíte až v kině.

Fakjů pane učiteli 2 v kinech od čtvrtka 29. 10. 2015!