24. září 2015
 | 
Naučit děti logicky myslet bývá někdy tvrdý oříšek. Vždyť v jejich světě je na prvním místě hlavně fantazie.

Logiku a schopnosti kombinovat tě zábavnou formou pomůže naučit stolní desková hra Qwirkle od společnosti ADC Blackfire Entertainment.

Hra Qwirkle je určena pro děti od 6 let a samozřejmě i pro jejich rodiče. Pravidla jsou poměrně jednoduchá, ale budete překvapeni, kolik strategických manévrů provedete, než se dostanete do cíle. O to sladší bude vítězství!

Sáček se 108 hracími kameny je potřeba důkladně promíchat. Každý hráč si na začátku hry vytáhne 6 kamenů, které si dá před sebe tak, aby ostatní neviděli jejich lícovou stranu. Hru začíná hráč, který je schopen umístit největší počet kamenů se shodnými symboly nebo shodnou barvou. Pak už po směru hodinových ručiček pokračuje další. Buď přiloží jeden či více kamenů, nebo si vymění svoje kameny za nové ze sáčku. Bod dostane za každý kámen, který do řady vložil, i za všechny kameny, které do dané řady byly vloženy ještě předtím. Cílem je vytvořit řady se šesti kameny, přičemž nově přikládané musí pokračovat v logické řadě. Dosažení šestice v řadě je Qwirkle a hráč získává navíc 6 bonusových bodů. Vítězem se stává ten, kdo má na konci hry nejvíce bodů.

Qwirkle si rád zahraje třeba herec Ladislav Ondřej, známý z Ordinace v růžové zahradě. S přítelkyní mají rádi hry, kde je potřeba vynaložit důvtip a logiku, a to přesně se u Qwirklu musí. Láďa Ondřej říká: „Hra je poměrně rychlá, takže se rozhodně nestihneme nudit. Je napínavá, zábavná a tak u nás rychle zdomácněla“.

www.hraj.cz

Blackfire

Blackfire