8. září 2015
 | 
Neuvěřitelné! Představ si, že vidíš, jak se na tvého/tvojí kámoše/kámošku řítí auto. Co bys udělal/a? ​

V takové situaci se v neděli ocitla třináctiletá Taylor Gerber, když s kamarádkou přecházela rušnou silnici mimo přechod pro chodce. Když se na její kamarádku řítil Cadillac, musela jednat rychle. Taylor: „Viděla jsem, jak se na ni řítí auto, tak jsem před ni skočila. Jediné, na co jsem myslela, bylo, že ho musím zastavit, že musím něco udělat a zachránit ji.“

Auto Taylor uhodilo do hlavy a vyhodilo vysoko do vzduchu. Přistála uprostřed silnice a upadla do bezvědomí. Když pak přišla k sobě, ležela v kaluži krve. Měla velikou ránu na čele a vyražených několik zubů, ale jinak byla jako zázrakem v docela dobrém stavu. Její kamarádka byla otřesená, ale jinak v pořádku.

„To je jedna z největších nočních můr – když vám zavolají a řeknou, že vaší dceru srazilo auto,“ říká Amanda, máma Taylor.

Taylor je ohledně svého neuvěřitelného a statečného činu skromná. „Vážně si nemyslím, že jsem hrdina. Myslím si, že jsem jen dobrá kámoška,“ říká.

Uvědomuje si ale, že ne každý má tu odvahu nebo schopnost rychle zareagovat. Trochu se vidí v jejím oblíbeném superhrdinovi – Batmanovi.
„Jak se říká – hrdnové na sobě vždycky nemají plášť,“ uzavírá.

Dokázal/a bys někomu takhle zachránit život? Co myslíš? 🙂